Niedziela Św. Rodziny - 26.12.2021 r.

1. Przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia. Zachęcamy do adoracji dzieciątka Jezus przy betlejemskim żłóbku. Dzisiaj naszymi modlitwami, w sposób szczególny obejmujemy rodziny, aby swoje życie kształtowały na wzór Świętej rodziny i stały się szkołami wychowania w wierze.
  2. Dzisiaj nie ma Mszy Świętej popołudniowej. Składka na Instytut Jana Pawła II w Rzeszowie.
  3. Życzenia do naszej parafii przysłali Księżą Biskupi, Kuria, Seminarium Duchowne, S. Prowincjalna Felicjanek, Senatorowie, Posłowie, Wójt Gminy, Firmy z Chmielnika, władze samorządowe oraz inne instytucje z terenu Gminy.
  4. „Bóg zapłać” wszystkim pracującym przy wykonaniu tegorocznej szopki. Dziękujemy za ofiarowane choinki, Paniom za ufundowane nowe lampki i ozdoby; a młodzieży z KSM-u i LSO, za udekorowanie świątyni i wykonanie szopki.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W Nowy Rok prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę MB Królowej Rodzin – P. Władysława Ostrowska
    11.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej  – P. Stanisława Kaplita
  6. Jutro Św. Jana Ewangelisty, poświęcenie wina, na Mszach Świętych porannej i wieczornej. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz obchodzi swoje imieniny. Modlimy się w Jego intencji.
  7. We wtorek Świętych Młodzianków, modlimy się w intencji dzieci. W Rzeszowie Marsz za Życiem. Rozpoczęcie na Starym Cmentarzu o godz. 17.00.
  8. W piątek o godz. 15.00 uroczysta Msza Święta i nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Za uczestnictwo można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  9. W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie nieszporów. Jest to święto obowiązkowe tj. każdy katolik pod grzechem śmiertelnym ma obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 9.15 nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
  10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 717 – 732 „c”, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W piątek prosimy rodziny z Chmielnika z nr 733 – 739 „e”.