Niedziela Poświęcenia kościoła - 31.10.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy umowną uroczystość poświęcenia na Bożą chwałę — naszego kościoła. Jest to dzień wdzięczności dla budowniczych, fundatorów i wszystkich parafian, którzy modlitwa, cierpieniem i pracą wspierali i nadal wspierają ten dom Boży. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie kościoła, o jego piękno, którzy sprzątają, kwiatami ubierają ołtarze. Niech Jezus Wam wszystkim błogosławi, a Matka Łaskawa wyprasza potrzebne łaski.
  2. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć nasze Seminarium, zamiast tradycyjnej jesiennej zbiórki płodów rolnych.
  3.  „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Wszystkich Świętych – P. Stanisława Tereszkiewicz
    11.15 różę Najświętszego serca Pana Jezusa – P. Anna Szydełko
    W uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy do modlitwy różańcowej czcicieli Matki Bożej.
  4. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, 11.15. O godz. 14.00 Msza Święta i nabożeństwo za zmarłych w kaplicy na cmentarzu. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00. Prosimy zachować przejezdność drogi wjazdowej do kaplicy (nie stawiać samochodów na asfalcie). Na cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek na Rzeszowskie Towarzystwo Św. Brata Alberta i Caritas; jako pomoc dla bezdomnych oraz na renowację nagrobków kapłańskich na naszym cmentarzu. Przypominamy, że nawiedzenie cmentarzy, choć duchowo pożyteczne, nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w tym dniu.
  5. Na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą czynne sanitariaty pod kaplicą. Bardzo prosimy, aby zachowywać tam porządek i czystość.
  6. Nawiedzając z modlitwą w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym kościół lub kaplicę możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej, spełniając określone warunki, możemy przez 8 dowolnych dni listopada uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, a nie tylko przez pierwsze osiem (dni wyznacza sobie każdy człowiek, mogą być od siebie oddzielone). Warunki odpustu zupełnego: wyzbycie się przywiązania do wszelkiego grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie w danym dniu komunii świętej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza; odmówienie modlitw: „Ojcze nasz”, Wyznania wiary i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Osoby starsze i te które nie mogą opuścić swojego domu, mogą zyskać odpust, gdy duchowo połączą się z tymi, którzy nawiedzają kościół lub cmentarz i wyzbędą się przywiązania do grzechu, odmówią koronkę, podejmą medytację nad Pismem Świętym lub też ofiarują Bogu swoje cierpienia.  Pozostałe warunki  odpustu – spowiedź, i komunia, można wypełnić później – kiedy będzie to możliwe.
  7. Zachęcamy w miesiącu listopadzie do zyskiwania odpustów za zmarłych oraz do wspólnej modlitwy, którą w formie wypominek odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy Świętej i w czasie Modlitwy powszechnej na każdej Eucharystii (z wyjątkiem świątecznych). Wypominki można jeszcze składać do końca listopada w zakrystii lub na tacę.
  8. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 6.30,  7.15 i o 17.00.
  9. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąc. Modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  10. W piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od  godz. 16.00 i okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe, Msza Święta oraz zmiana bilecików straży Honorowej NSPJ.
  11. W sobotę nowenna do MB Łaskawej i nabożeństwo wypominkowe, po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie rodziny spodziewające się dziecka jak i małżeństwa, pragnące posiadać potomstwo.
  12. W przyszłą niedzielę będziemy gościć księdza proboszcza budującego się kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc tę inwestycję. U nas składka na Seminarium Duchowne oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  13. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze misyjne w cenie 10 zł.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 523 – 536, za posprzątanie kościoła, placu, zagrabione liście. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 538 – 571. Nie ma potrzeby kupowania kwiatów.
    Ogłoszenia społeczne.
  15. Gminny Ośrodek pomocy Społecznej  w związku z organizacją Opłatka Maltańskiego rozpoczął zbiórkę artykułów spożywczych w Delikatesach Centrum. Przy kasach stoi wózek z ulotkami na których są wypisane konkretne produkty do zrobienia paczek. Zbiórka trwa do 13.11. Zachęcamy do włączenia się w tę akację.
  16. Sołtys wsi informuje, że podatek rolny będzie zbierany w dniach 2-17.11 br. w godz. 8-13 w świetlicy Domu Ludowego w Chmielniku.