Niedziela Palmowa - 28.03.2021 r.

1. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. W związku z nowymi wytycznymi prosimy parafian o wyrozumiałość. Prosimy zajmować miejsca co drugą ławkę i zachować dystans w podchodzeniu do Komunii św. Ze względu na limit osób przebywających w świątyni (23 osób) zachęcamy do przeżywania Świętego Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w duchowej łączności poprzez transmisje z naszego sanktuarium wszystkich uroczystości na kanale YouTube. Jest także możliwość przeżywania liturgii na zewnątrz świątyni.
  2. Dziś przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej. Główna Msza Święta z uroczystą procesją i z poświęceniem palm o godz. 9.15, a o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, później Msza Święta. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe w tym tygodniu. A w czasie świąt prosimy chętnych czcicieli Jezusa i Matki Bożej.
  4. Kancelaria czynna w tym tygodniu, tylko we worek po Mszy Świętej wieczornej.
  5. Od jutra Msze wieczorne o godz. 18.00
  6. Spowiedź w tym tygodniu:
    29.03 (poniedziałek)
    7.00 – 8.00. 18.00 — 19.30 Zaganianka, Jarząbki, Kozia Góra, Średnica
    30.03 (wtorek)
    7.00 – 8.00. 18.00 -19.30 Czarna, Lisi Kąt, Domy na górce, przy Kalwarii, Pańskie, Zawodzie
    31.03 (środa)
    7.00 – 8.00. 18.00 -19.30 Chmielnik przy drodze
    Spowiadać będziemy wszystkich obecnych.
  7. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Do południa w katedrze Msza Święta z poświęceniem oleju do chrztu i namaszczenia chorych. U nas o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 22.00.
  8. Zapraszamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w „Bożym Grobie”, przy zachowaniu przepisów państwowych.
  9. Wielki Piątek to dzień śmierci Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły, nie ma żadnej dyspensy. Kościół zachęca do powstrzymania się od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej. Adoracja w Wielki Piątek od godz. 7.00. O godz. 17.15 rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego,  o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, i o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale (trzy części), adoracja Krzyża i Pana Jezusa w grobie do 22.00. Adorujemy krzyż poprzez i klęknięcie lub skłonienie głowy, a nie przez ucałowanie.
  10. Zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ za tydzień.
  11. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  12. W tym roku Wielki Piątek to zarazem pierwszy piątek miesiąca: kto nie będzie mógł przyjąć Komunii św. w tym dniu nie przerywa pierwszych piątków i będzie je mógł kontynuować w kolejnym miesiącu.
  13. Wielka Sobota. Od godz. 7.00 adoracja Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do 13.00 koło kościoła, na polu, co pół godziny. Prosi się o zachowywanie dystansu.  Nie będzie wyjazdów księży do wyznaczonych miejsc, a by nie tworzyć zgromadzeń. Prosimy o przywiezienie koszyczka do poświęcenia od chorych sąsiadów, osób starszych, potrzebujących.
  14. Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.30, a o godz. 19.00 liturgia Wielkiej Soboty: poświęcenie ognia, wody, liturgia chrzcielna i Msza Święta z uroczystym „Alleluja”. Prosimy przynieść świece. Adoracji już nie będzie.
  15. Straż Matki Bożej Łaskawej prosimy, aby jak w poprzednich latach podjęła uroczystą adorację przy grobie Pana Jezusa w strojach zimowych.
  16. Adoracja Pana Jezusa dla młodzieży w Wielki Czwartek i Piątek w godz. 20.00 – 21.00. Prowadzi KSM.
  17. Wielkanoc -  rezurekcja o godz. 6.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, o zabranie chorągwi. W procesji uczestniczyć będą tylko ministranci i osoby funkcyjne. Pozostałych wiernych prosimy o pozostanie na zewnątrz w odstępach społecznych ( nie dotyczy rodzin). Msze Święte o godz. 9.15, 11.15 i 13.00 (dodatkowa). Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej, podobnie w Poniedziałek Wielkanocny. Zmian tajemnic różańcowych w Niedzielę Miłosierdzia.
  18. Składka w Wielkanoc, na kurię diecezjalną; a w Poniedziałek Wielkanocny na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  19. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 160 „e” – 173  za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę o 12.00 prosimy rodziny z Chmielnika z nr  174 – 178.
  20. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Elżbiety Frańczak. Modlimy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek…