IV Niedziela Wielkiego Postu - 14.03.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare”, to znaczy radości. Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale i adoracja krzyża dla dzieci. Składka dzisiejsza na ogrzewane kościoła za sezon zimowy.
  2. Dzisiaj ofiarami do puszek możemy wesprzeć operację chorego dziecka z diecezji zaporoskiej na Ukrainie.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Królowej Korony Polskiej – P. Stanisława Szczepańska
    11.15 różę Matki Kościoła -  P. Anna Ziaja
  4. Trwamy w nowennie do świętego Józefa. Na jej zakończenie we czwartek zapraszamy młodzież – szczególnie kandydatów do bierzmowania i starszą na nabożeństwo „W ramionach Ojca”, z udziałem zespołu „Gratia”.
  5. We czwartek zapisy i katecheza dla rodziców i chrzestnych po Mszy wieczornej. Chrzty będą udzielane w  III niedzielę miesiąca (21.03) Wigilię Paschalną i Poniedziałek Wielkanocny.
  6. W tym roku nie będzie rekolekcji dla dzieci i młodzieży ( ze względu na przepisy). Zachęcamy do uczestnictwa w nich w Internecie oraz w czwartkowym nabożeństwie.
  7. W piątek uroczystość Świętego Józefa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Możliwość zyskani odpustu zupełnego. Jest to dzień modlitw za Kościół. Rodziny, robotników i rzemieślników, za ojców i mężów.
  8. W piątek po Mszy Świętej porannej, Droga Krzyżowa.
  9. W piątek rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Modlimy się za Ks. Rekolekcjonistę – Adama Pietruchę, emerytowanego proboszcza z Borku Starego.
    W piątek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a później Msza Święta z nauką na rozpoczęcie rekolekcji – zapraszamy wszystkich.
    W sobotę, o godz. 6.30 Msza Święta bez kazania, o godz. 8.00 spowiedź, a o godz. 8.30 Msza Święta dla osób, chorych, starszych; a później nabożeństwo z Lourdes. Prosimy, aby umożliwić chorym, uczestnictwo w tym nabożeństwie.
    Gdyby ktoś z chorych nie mógł uczestniczyć w kościele, kapłani odwiedzą Go z sakramentami w domu w sobotę.
    Msza Święta z nauką rekolekcyjną w sobotę o godz. 17.00, po niej nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
    Niedziela – nauki ogólne na wszystkich Mszach Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 7.15 nauka stanowa dla kobiet, po 11.15 nauka stanowa dla ojców i mężów. O godz. 15.30 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.
  10. Przyszła  niedziela w liturgii Kościoła jest określana jako „Niedziela czarna” — zasłaniamy krzyże i wizerunki Chrystusa na znak wkraczania w czas coraz intensywniejszej pokuty. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  11. W tym roku z racji pandemii nie będzie tradycyjnej spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z dekanatu. Podobnie jak przed świętami Bożego Narodzenia, spowiadać będziemy przed i po Mszy wieczornej.
  12. „Bóg zapłać” za ofiary na nowennę do Św. Józefa parafianom: z Pańskiego,  z Obszarów Kielnarowskich, Zawodzia, róży MB Nieustającej Pomocy i 2 indywidualnym ofiarodawcom.
  13. Caritas sprzedaje baranki wielkanocne i paschałki. W przyszłą niedzielę młodzież z KSM-u będzie rozprowadzała własnoręcznie zrobione kartki świąteczne.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 149 – 155, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  156 – 160 „d”.
  15. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimiery Knutel. Modlimy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek…