IV Niedziela Wielkanocna - 25.04.2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się 58 Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Wspieramy modlitwą powołanych do służby Bożej i modlimy się o dar nowych i świętych powołań, szczególnie z naszej parafii.
  2. Dzisiaj wieczorem o godz. 16.00 Msza Święta z udziałem zespołu „Gratia”, a później koncert uwielbienia.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marty Lampart
    11.15 różę Bł. Karoliny Kózka  -  P. Stanisława Szczepańska
  4. Przeżywamy Rok Św. Józefa. Od środy będziemy przeżywali Triduum, przed zawierzeniem diecezji św. Józefowi w kościele na rzeszowskim Staromieściu. Akt ten ponowimy po każdej Mszy w najbliższą niedzielę w naszym kościele.
  5. We czwartek Świętej Katarzyny ze Sienny – patronki Europy.
  6. W piątek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 18.00 Eucharystia.
  7. Dzień 1 maja tradycyjnie w naszym sanktuarium jest dniem modlitwy o trzeźwość naszej Ojczyzny. W tym roku, z wiadomych względów, nie będzie pielgrzymki trzeźwościowej. Zachęcamy wszystkie róże do wspólnej modlitwy. (Przewodnicząca wyznacza określoną godzinę i członkowie róży w swoich domach o tej porze odmawiają różaniec). Wszyscy inni troszczący się o przyszłość Polski, mogą odmówić różaniec w tej intencji, w dowolnym terminie.
  8. Od soboty  rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Nabożeństwo będzie w dni powszednie o godz. 18.30 — po Mszy Świętej, w piątki o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 15.30. Zachowując przepisy prawa starajmy się modlić przy kapliczkach, lub w domach, korzystając z transmisji internetowych.
  9. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej w sobotę małżeństwa oczekujące na dzieci oraz pragnące tę łaskę wyprosić.
  10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych składka na Seminarium Duchowne.
  11. Niedziela to także Dzień Flagi Narodowej, prosimy wywiesić flagę na naszych domach.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr  193 „a” – 202 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 203 – 217. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.
  13. Dziękujemy wszystkich, którzy zaangażowali się  w zewnętrzną organizację pogrzebu śp. Ks. Czesława, a szczególnie Panom ze OSP, Siostrom Felicjankom LSO i wielu innym. Wszystkim składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
  14. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Ks. Czesława Jaworskiego. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…