IV Niedziela Adwentu - 19.12.2021 r.

1. Przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus, którą celebrujemy po Mszy porannej. Składka dzisiejsza inwestycyjna na remont kościoła.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W czasie świat prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz
    11.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas
  3. Spowiadać będziemy w tym tygodniu: od 6.15 do 7.30 i od 17.30 do 18.30 (we czwartek do 19.00). Zapraszamy:
    poniedziałek – Kielnarowa do „Centrum” Góra
    wtorek – Zaganianka, Średnica, Jarząbki, Kozia Góra
    środa -Czarna. Lisi Kąt, Zawodzie, Pańskie, Domy na „górce”.
    czwartek -  Chmielnik wzdłuż drogi
    Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnia chwilę.
  4. W tym tygodniu, ze względu na spowiedzi kancelaria nieczynna.
  5. W poniedziałek zapraszamy parafialny Zespół Caritas na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W czwartek o godz. 17.00 ostatnia w tym roku Msza Święta roratnia. Zachęcamy do uczestnictwa.
  7. W piątek wigilia Bożego Narodzenia. Zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, podczas której odczytujemy fragment Ewangelii mówiący o Bożym Narodzeniu oraz modlimy się za żywych i umarłych, łamiemy się opłatkiem oraz składamy sobie życzenia. Podczas wieczerzy nie podajemy alkoholu. Msza Święta w Wigilię, tylko rano o godz. 6.30. W związku z ograniczeniami względem liczby wiernych, w tym roku zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 i o godz. 24.00 (Lisi Kąt, Zaganianka, Kielnarowa – odwrotnie niż w poprzednim roku), podczas których wspominać będziemy Narodzenie Syna Bożego. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie i udziela pomocy matkom znajdującym się w trudnej sytuacji.
  8. Nasz parafialny zespół „Gratia” zaprasza na modlitwę śpiewem po pierwszej Pasterce, a przed drugą. Rozpoczęcie ok. godz. 23.15.
  9. W Boże Narodzenie i w Św. Rodzinę Msze Święte przed południem jak w każdą niedzielę, czyli 7.15, 9.15, 11,15. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Nowenna do Matki Bożej Łaskawej po Mszy Świętej o godz. 9.15.
  10. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Rodziny.  Składka na uczelnie katolickie. Po Mszy Świętej o godz. 9.15 poświęcenie owsa.
  11. W związku z panującą epidemią zostaje zmieniona formuła tegorocznej kolędy. Nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tylko spotkania w kościele. Szczegóły podamy po Nowym Roku.
  12.  „Bóg zapłać” za ofiary na remont kościoła, składane przy opłatkach.
  13. Na stoliku pod chórem bezpłatne zeszyty dla rodzin o nowym Roku Duszpasterskim. Prosimy, aby matki wzięły numer do swoich domów.
  14. Zachęcamy do zachowania przepisów sanitarnych podczas świąt. Dla bezpieczeństwa posiadajmy przy sobie certyfikat szczepień.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 701 – 716, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W piątek prosimy rodziny z Chmielnika z nr 717 – 732 „c”.
  16. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józef Ziaja.  Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…