III Niedziela Wielkanocna - 17.04.2021 r.

1. Dzisiaj  rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jest to czas w którym chcemy bardziej zwrócić uwagę na rolę Słowa Bożego w naszym życiu i wierze. Zachęcamy, razem z biskupami naszej Ojczyzny, do czytania Pisma Świętego; indywidualnie i w rodzinach, jako przygotowanie do niedzieli. Szczególnie dzisiaj w  V Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  2. Od dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00, aby umożliwić jak największej grupie wiernych uczestnictwo w Eucharystii, przy zachowaniu przepisów państwowych.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Różańcowej – P. Bronisława Szyszka
    11.15 różę Św. Faustyny -  P. Władysława Sitarz
  4. Przeżywamy Rok Św. Józefa. Zapraszamy szczególnie w poniedziałek na Msze wieczorną. Przez cały dzień mamy możliwość zyskania odpustu zupełnego. Po Mszy porannej nowenna do świętych patronów diecezji.
  5. We czwartek dzieci przygotowujące się do I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej (klasy III) otrzymają medaliki na Mszy Świętej o godz. 18.00.
  6. We czwartek nowenna do Św. Jana Pawła II a w piątek do św. O. Pio.
  7. W piątek św. Wojciecha – patrona Polski, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 18.00 Eucharystia.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w polskim Kościele, Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  9. Zapraszamy w przyszła niedziele na Msze Święta o godz. 16.00, po której będzie koncert uwielbienia, prowadzony przez zespół „Gratia”.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom młodzieży przyjmujących w tym roku sakrament bierzmowania za złożoną ofiarę na sanktuarium.
  11. „Bóg zapłać” tym rodzinom za posprzątanie kościoła, odśnieżenie placu. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  193 „a” – 202.
  12. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Robert Argasiński i Stanisława Kowalczyk. Modlimy się o zbawieni Ich dusz. Wieczny odpoczynek…