II Niedziela zwykła - 17.01.2021 r.

1. Składka inwestycyjna — na remont kościoła.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Antoniego – P. Tadeusz Kozłowski
    11.15 różę Św. Krzysztofa – P. Zygmunt Czarnota
  3. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w miłości mojej, a przyniesiecie obfity owoc”. Naszą modlitwą w ciągu tego tygodnia upraszamy dar jedności dla wyznawców Chrystusa.
  4. We wtorek uroczystość Św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona diecezji. Mszę Świętą o godz. 18.00 w Katedrze rzeszowskiej  sprawował będzie w intencji wszystkich diecezjan bp Jan Wątroba. Jest to dzień poświęcony Św. Józefowi, polecajmy się Jego wstawiennictwu – w ty roku mamy możliwość zyskania odpustu zupełnego.
  5. Ponieważ klasy młodsze wróciły do szkoły, rozpoczniemy spotkania scholii od środy o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.
  6. We czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Niech w naszych codziennych relacjach nie zabraknie ludzkiej życzliwości dla ludzi w podeszłym wieku. Niech wyrazem naszej wdzięczności stanie się także serdeczna modlitwa w ich intencji.
  7. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nowenna do św. Jana Pawła II i  Msza Święta.
  8. W sobotę rano nowenna do Św. O.Pio.
  9. Przyszła niedziela jest obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Jest to także niedziela solidarności z Chorwacją po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi. Na wsparcie poszkodowanym będzie można złożyć ofiary do puszek Caritas.
  10. W bieżącym Roku Duszpasterskim z racji trwającej pandemii, obowiązujących przepisów; decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska (kolęda). Zamiast odwiedzin duszpasterzy w domach zapraszamy naszych drogich parafian do naszego sanktuarium na dodatkową Mszę Świętą o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji Waszych rodzin. Zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie w wyznaczonych dniach dla poszczególnych rejonów naszej parafii. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Zapraszamy w następującej kolejności:
    Poniedziałek – Jarząbki, Czarna, Kozia Góra
    Wtorek – Kielnarowa, Chmielnik do „Centrum”, Zaganianka
    Środa – Lisi Kąt, Średnica, Ukraina, Rzym, Księże Budy, Pole, Grabówka, Debrza, Niedybrze, Potoki, Bucznik
    Czwartek- Zawodzie, Pańskie
    Piątek – Chmielnik od kościoła do mostu
    Sobota- Chmielnik od mostu
    Starajmy się nawet poświęcenia nowych domów przełożyć na czas późniejszy. Gdyby jednak, ktoś tego pragnął – kapłan nie odmówi posługi.
  11. Rozpoczęliśmy kolejny etap w remoncie naszej świątyni. Usuwamy zawilgocone tynki z murów wewnątrz kościoła, wymieniamy też starą instalację elektryczną. Później zaizolujemy ściany, położymy nowe tynki. Rozpoczęliśmy prace od nawy północnej. Spodziewany czas zakończenia – do Wielkanocy, będą więc utrudnienia w korzystaniu ze świątyni.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 53 – 58 „d”, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 58 „e” – 76.