II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia - 11.04.2021

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na kwiecień: „Aby Zmartwychwstanie Jezusa dawało prześladowanym chrześcijanom siłę, w dawaniu świadectwa”.
  2. Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy do koszyków pod chórem.
  3. Dzisiaj możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy. Dlatego od godz. 15.00 będzie otwarty kościół na modlitwę. Chorzy, osoby w kwarantannie mogą uzyskać Go w swoich domach.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Królowej Rodzin – P. Władysława Ostrowskiej
    11.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej -  P. Stanisława Kaplita
  5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek po Mszy porannej i w środę po Mszy wieczornej.
  6. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza we czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  7. W piątek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania, świadków i ich rodzin. O godz. 18.00 Eucharystia i próba przed bierzmowaniem.
  8. W sobotę J. E. Ks. Bp Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Ze względu na przepisy, odbędzie się w wyznaczonych grupach i godzinach, przy zachowaniu przepisów sanitarnych. Msza Święta wieczorna wyłącznie dla młodzieży przyjmujących bierzmowanie i ich najbliższych!
  9. Zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę poranną po której będzie wyjątkowo nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Będzie to też dzień czytania Pisma Świętego w naszym kraju. Zachęcamy, aby za pośrednictwem mediów włączyć się w tę akcję. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  11. Aby umożliwić uczestnictwo jak największej liczbie osób, przy zachowaniu przepisów, od przyszłej niedzieli będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 179 „a”– 193 „a”  za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. Troskę o czystość świątyni powierzamy rodzicom kandydatów do bierzmowania.
  13. Od 1.04. br. trwa w Polsce Narodowy Spis ludności i mieszkań. Podstawową metodą jest spis internetowy, poprzez formularz. Spis jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich osób. Gminne Biuro Spiskowe udzieli pomocy w przypadku wątpliwości lub braku możliwości w wypełnieniu formularza.
  14. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.  Ewa Malak i Tadeusz Ruman. Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek…