II Niedziela Adwentu - 05.12.2021 r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych Intencja na grudzień: „O świętość naszych rodzin”.
  2. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie, która wesprze diecezje i wiernych m.in. w Rosji, na Białorusi, Kazachstanie i Ukrainie.
  3. Pobłogosławione opłatki są do wzięcia z bocznych ołtarzy lub z zakrystii. Ofiary przeznaczamy, jak informowaliśmy, na remont kościoła.
  4. Od dzisiaj można nabywać świece wigilijne Caritas.
  5. W związku ze zmianą przepisów państwowych oraz powiększającym się zagrożeniem epidemiologicznym, przypominamy o bezwzględnym obowiązku założenia maseczki na usta i nos w czasie przebywania w kościele.
  6. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Królowej korony Polskiej – P. Stanisława Szczepańska
    11.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja
  7. Przypominamy, że Roraty z okolicznościową homilią, w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.
  8. Święty Mikołaj przyjdzie w poniedziałek do kościoła do ministrantów, KSM-u i scholii; zapraszamy członków.
  9. W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15 i 17.00. W tym dniu wypada zakończenie Roku Świętego Józefa. Możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  10. Pamiętając o prośbie Maryi, by w Niepokalane Poczęcie przeżywać „Godzinę Łaski” informujemy, że od 12.00 do 13.00 będzie otwarty kościół dla wszystkich chętnych. Zapraszamy do nawiedzenia.
  11. Dzieci przygotowujące się do I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej otrzymają medaliki w środę na Mszy Świętej o godz. 17.00. Po Eucharystii spotkanie dla rodziców.
  12. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają  Kwartalne Dni modlitw w intencji życia prawdziwie chrześcijańskiego dawnej tzw. „Suche Dni”.
  13. W piątek od 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i Msza Święta Roratnia o godz. 17.00.
  14. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w piątek na Mszę Święta o godz. 17.00. Młodzież otrzyma medaliki.
  15. Przyszła niedziela, to niedziela adwentowej radości. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  16. Zapisy dzieci do chrztu na grudzień i katecheza przedchrzcielna w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Będzie jeszcze chrzest w grudniu w dzień Świętego Szczepana. Zapraszamy rodziców i chrzestnych z obu terminów.
  17. W przyszłą niedzielę młodzież z KSM będzie sprzedawała własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe.
  18. W dzisiejszej „Niedzieli” znajdziemy artykuły o Niepokalanym Poczęciu, fenomenie Radia Maryja i inne. Niestety od dziś tygodnik kosztuje 8 zł.
  19. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 626 – 652, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 653 – 700.Dzisiaj dodatkowa Msza Święta w kaplicy cmentarnej o godz. 13.30 za śp. Józefa Korbecka. Módlmy się o zbawienie Jej duszy i za śp. Dariusz Rusinek, którego pogrzeb odbył się tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…