I Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  2. W tym roku w związku z trwającym remontem w świątyni, nie umieszczaliśmy dekoracji wielkopostnej. Część głośników jest zdemontowana, mogą więc wystąpić problemy ze słyszalnością, w niektórych rejonach. Kaloryfery będą jeszcze raz zdejmowane, bo na ściany jeszcze przyjdą dwie warstwy tynku, dlatego brakuje ławek. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.
  3. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu, jak w latach poprzednich, na Mszach wieczornych głosimy krótkie homilie.
  4. Rodzina doświadczona pożarem domu, na Żaganiance dziękuje serdecznie sąsiadom i wszystkim ofiarodawcom za „dar serca”. Zebrano: 7.594 zł.  Wszystkim ofiarodawcom – „Bóg zapłać”.
  5. Kapłani dziękują za tradycyjne ofiary składane w kopertach z racji spotkań duszpasterskich. Dziękujemy wszystkim mężczyznom za wczorajszą pomoc przy zakrystii – wszystkim składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
  6. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ– P. Małgorzata  Tereszkiewicz
    11.15 różę MB Wniebowziętej  -  P. Maria Pietras
  7. Jutro święto katedry św. Piotra, dzień modlitwy za Ojca Świętego Franciszka i seniora Benedykta. Po Mszy Świętej porannej nowenna do św. Jana Pawła II a we wtorek do św. O. Pio.
  8. Spotkania kandydatów do bierzmowania, we czwartek — w ustalonych grupach i terminach.
  9. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych (porannej
    i wieczornej).
  10. Kandydaci na ministrantów w sobotę, na Mszy wieczornej otrzymają komeżki.
  11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Obecnie na świecie pracuje ponad 2 tys. misjonarzy z Polski – wspierajmy ich modlitwą i ofiarą.
  12. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30,  adoracja krzyża dla ojców. Zespół „Gratia” zaprasza na wieczorną Eucharystię, a później na wspólne uwielbienie Pana Boga śpiewem.
  13. W tym roku wielkopostne skarbonki Caritas, są wyłożone na stoliku pod chórem. Można je wziąć do domu i wspólnie z rodziną przez Wielki Post składać do nich dobrowolne ofiary. Jest to jedna z form jałmużny wielkopostnej. Skarbonki te przyniesiemy do kościoła w II Niedzielę Wielkanocną, czyli w Święto Miłosierdzia. Zostaną złożone w czasie Mszy Świętej jako nasz dar miłosierdzia. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał baranki wielkanocne (5 zł) i paschałki (10 zł).
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 103 – 118, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  119 – 128.
  15. Sołtys wsi informuje, że podatki przyjmowane będą w dniach 22.02-18.03 w godz. 8.00-13.00 w świetlicy Domu Ludowego.
  16. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Karolina Sitek. Niech Pan przyjmie Ją do swego Królestwa. Wieczny odpoczynek…