Zesłane Ducha Świętego - 31.05.2020 r.

1. Dziś dopełnienie tajemnicy paschalnej i przekazanie jej w życie i działanie Kościoła. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Msza Święta prymicyjna  ks. Jakuba Dzierżaka o godz. 11.15. Wcześniej powitanie neoprezbitera. Za udział w tej Eucharystii można zyskać odpust zupełny.
  3. Nowe rozporządzenia władz państwowych znoszą limit uczestników  Mszy Świętej i nabożeństw. Nadal obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Ta sama zasada dotyczy pogrzebów. Ceremonie ślubne kierują się własnymi zasadami.
  4. Z dniem 6 czerwca tj. od soboty zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Wróćmy wszyscy do „pierwotnej gorliwości”.
  5. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.15,  9.15 i  o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo czerwcowe.
  6. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych w kościele lub odmawiania litanii w domach.
  7. We wtorek 29 rocznica pobytu Św. Jana Pawła II w Rzeszowie, święto poświęcenia kościoła katedralnego.
  8. W środę spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej, po nabożeństwie czerwcowym.
  9. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
  10. Spowiedź przed I-ym piątkiem w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 17.00.
  11. W piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00 i okazja do spowiedzi; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe do NSPJ, Msza Święta i zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  12. W I-ą sobotę procesja z kopią Obrazu Matki Bożej Łaskawej i zawierzenie poszczególnych stanów. Zapraszamy rodziny oczekujące dziecka oraz te, które pragnął tę łaskę wyprosić.
  13. Najbliższa niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres komunii wielkanocnej. Kto nie dopełnił i nie dopełni tego obowiązku do niedzieli, dopuszcza się grzechu śmiertelnego.
  14. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, Składka na cele diecezjalne. Na Mszy Świętej o godz. 11.15 ks. Marek Jaworski będzie dziękować za 20-lecie swojej posługi kapłańskiej.
  15. W przyszłą niedzielę o modlitwy różańcowe prosimy:
    9.15 różę Wniebowzięcia NMP – P. Maria Pietras
    11.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzata Tereszkiewicz
  16. W tygodniku „Niedziela” artykuł o majowym odpuście w naszej parafii oraz informacje dotyczące neoprezbiterów. Zachęcamy do czytelnictwa.
  17. „Bóg zapłać” rodzinom z chmielnika nr 423 – 441” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę. W sobotę prosimy rodziny z nr 443 – 453.
  18. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysławy Dziura. Módlmy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek…