XXXIII Niedziela zwykła - 15.11.2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy IV Światowy Dzień Troski o Ubogich, którego mottem są słowa: „Wyciągnij rękę do ubogiego”.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Wspomożenie Wiernych – P. Alicja Szczepanik
    11.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    środa – Bł. Karoliny Kózka współpatronki naszej diecezji
    piątek – Św. Rafała Kalinowskiego, powstańca i karmelitę
    sobota – Ofiarowania NMP
  4. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe, nowenna do świętych patronów diecezji, a później Msza Święta.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, kończymy kolejny rok liturgiczny. Po Mszy Świętej o godz. 11.15 nabożeństwo z litanią do NSPJ – można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Zespół „Gratia” zaprasza w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 16.00 i późniejsze dziękczynienie po Eucharystii.
  7. Co roku wspieraliśmy Seminarium ofiarami z płodów rolnych. Od kilku lat zbieramy fundusze na utrzymanie kleryków, gdyż Seminarium nie ma możliwości przechowywania płodów, a i u nas jest ich coraz mniej. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć wyżywienie kleryków.
  8. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 196 — 209, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Kielnarowej z nr 210 – 220.
  9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby; śp. Jan Cwynar, śp. Czesław Bomba. Módlmy się o zbawienie ich dusz. Wieczny odpoczynek…