XXVIII Niedziela zwykła - 11.10.2020 r.

1. Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totuus Tuus”. Z tej okazji są zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży.
  2. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
    11.15 różę Św. Małgorzaty od Serca P. Jezusa – P. Małgorzaty Tereszkiewicz
  4. We wtorek dzień modlitw za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę. Jest to także dzień imienin biskupa Edwarda Białogłowskiego i ks. Edwarda Stochli. Polecamy ich w modlitwie.
  5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via we wtorek po Mszy Świętej.
  6. W środę Dzień Nauczyciela. Różaniec na nabożeństwie prowadzą emerytowani nauczyciele polecając Bogu  tych, którzy służą dziełu edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży.
  7. We czwartek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa – Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten przypomina o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołuje pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia z jakiegokolwiek powodu. Będziemy polecać na różańcu wszystkie rodziny, które utraciły dziecko.
  8. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a później Msza Święta.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.15 – chrzty. Katecheza dla rodziców i chrzestnych we czwartek po Mszy Świętej.
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Składka na potrzeby misji będzie w ostatnią niedzielę października, a w najbliższą niedzielę składka inwestycyjna na remont kościoła. Tradycyjne liczenie wiernych.
  11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o wspólną troskę o nasz cmentarz parafialny. Prosimy, aby trawę, wieńce składać tylko w odpowiednim miejscu (bez reklamówek!). Do stojących kontenerów wrzucamy tylko plastik i szkło. Prosimy o zadbanie o groby zapomniane i opuszczone. Ponawiamy serdeczną prośbę o zabieranie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię. Wygląd cmentarza jest wizytówką parafii.
  12. W kościele Świętym, bardzo starą formą pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym są „wypominki”. Na ołtarzach są wyłożone kartki zaduszkowe, które czytelnie wypełniamy i składamy w zakrystii, albo na tacę w kopercie.
  13. Parafia bł. ks. Władysława Findysza w Rzeszowie dziękuje za złożone ofiary na budowę kościoła.
  14. Prosimy o zabranie wieńców dożynkowych z kościoła.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 139 – 151 za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z  Kielnarowej z nr 152 – 159 „c”.
  16. W związku z ponownym rozwojem epidemii i zaostrzonych, od wczoraj, przepisach sanitarnych, przypominamy zasady uczestnictwa we Mszy Świętej: do świątyni przychodzimy w maseczkach zasłaniając nos i usta. Przed wejściem dezynfekujemy ręce. Gdyby ktoś chciał przyjąć komunię na rękę (forma zatwierdzona przez biskupów) może to uczynić tylko w nawie północnej – przed ołtarzem Najświętszego Serca Jezusa, na początku Komunii.

Zachowanie rygorów epidemii wymaga od nas szlachetnych postaw chrześcijańskich – pokory, posłuszeństwa miłości bliźniego i jest ważne dla naszego i innych bezpieczeństwa.

17.  W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józef Kulasa. Módlmy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…