XXIV Niedziela zwykła -13.09.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, jak słyszeliśmy w liście, rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”.  Zachęcamy do modlitwy za młodzież w rozeznaniu  życiowego powołania. Modlimy się także dzisiaj szczególnie za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.
  2. U nas dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz.13.00.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
  4.  9.15 różę Św. Antoniego – P. Tadeusz Kozłowski
    11.15 różę Św. Józefa  – P. Edward Kawalec
  5. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ze względu na obowiązujące przepisy, nie ma możliwości uczestnictwa szkół, ani wspólnej pielgrzymki.
  6. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej i w rodzinach, przed krzyżem.
  7. Zbiórka kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 17.00. Zapraszamy chłopców (klasa IV i starszych) pragnących służyć Bogu.
  8. Spotkanie koła przyjaciół Radia Maryja i radia Via we wtorek po Mszy wieczornej.
  9. Rozpoczynamy, po wakacyjnej przerwie, spotkania z kandydatami do bierzmowania. Pierwsze we czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  10. We czwartek 81-a rocznica napaści Sowietów na Polskę w czasie II wojny światowej. Modlimy się za ofiary Katynia i łagrów oraz za wywiezionych na Syberię.
  11. W piątek Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta. W tym dniu, w całej diecezji młodzież będzie przeżywała akcję: „Godzina dla Jezusa” – czas adoracji. Zachęcamy młodzież do skorzystania z możliwości adoracji.
  12. W sobotę po Mszy porannej nowenna do świętych patronów diecezji. Po Mszy Świętej wieczornej do Matki Bożej Łaskawej.
  13. W przyszłą chrzty. Zapisy i katecheza we czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Składka inwestycyjna na remont kościoła. Ofiarami do puszek może wesprzeć diecezjalne radio „Via”.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 739 – 740 „e”, za posprzątanie kościoła, placu oraz za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 741– 748.
  15. W przyszłą niedzielę koncert „Jednego serca – jednego Ducha” w parku Sybiraków w Rzeszowie. Rozpoczęcie godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
  16. Spotkanie podwórkowych Kółek różańcowych w przeszłą niedzielę w parafii MB Różańcowej w Rzeszowie.
  17. Akcja Katolicka od przyszłej niedzieli będzie zbierała podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LBGT” oraz o ochronie rodzinny. Można wesprzeć tę inicjatywę podpisem. Tematykę porusza dzisiejszy tygodnik „Niedziela”.
  18. Komenda miejska Policji informuje o zagrożeniach związanych z grupą przestępstw tzw. „metoda na wnuczka” – polegającej na podawaniu się za członków rodziny lub przedstawiciela służb. Szczegóły na ulotkach pod chórem. Miejmy zasadę ograniczonego zaufania.