XXI Niedziela zwykła - 23.08.2020 r.

1. Dzisiaj — w odpust Św. Bartłomieja — przeżywamy parafialne dożynki oraz rocznicę I-ej Komunii, na uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.15. Gorącą modlitwą dziękujemy za jakże liczne Boże dary, szczególnie za dar chleba.
  2. Jutro Świętego Bartłomieja, patrona naszej świątyni. Msze Święte o 7.15, 9.15 i 18.00.
  3. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Gdy dziś tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbując naginać historie do tzw. poprawności politycznej nie możemy zapominać, że życie bez Boga prowadzi do tak wielkiego zła. Módlmy się o to, aby cierpienia wielu prześladowanych wydały dobre owoce dla przyszłych pokoleń.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Michała Archanioła  – P. Tadeusz Majewski
    11.15 różę Św. Bartłomieja – P. Józef Ziaja
  5. Msze Święte w tym tygodniu tylko rano, w poniedziałek, środę, piątek i sobotę także wieczorem. Kancelaria czynna jak przez całe wakacje.
  6. W środę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, polecajmy opiece Maryi naszą Ojczyznę.
  7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    czwartek — Sw. Moniki
    piątek – św. Augustyna, Biskupa
    sobota – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  8. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, później Msza Święta.
  9. W sobotę serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.00.
  10. W przyszłą niedzielę w rzeszowskiej katedrze Diecezjalne Dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego.
  11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki. Wyjazd 06.09 (niedziela) o godz. 3.30. Zapisy w zakrystii. Proszę podać PESEL do ubezpieczenia.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 678 – 704, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 705 – 724.