XX Niedziela zwykła - 16.08.2020 r.

1. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta w kaplicy cmentarnej za śp. Tadeusz Szytuła, o godz. 13.30. Składka inwestycyjna — na remont kościoła.
  2. Kościół w Polsce ofiarami do puszek po Mszach Świętych pragnie wspomóc ofiary w libańskim Bejrucie.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Jana Bosko  – P. Anna Kąkol
    11.15 różę Św. Moniki – P. Emilia Murias
  4. W tym tygodniu Msze Święte rano; w piątek i sobotę także i wieczorem. Kancelaria czynna, jak w czasie wakacji.
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy
    poniedziałek – Św. Jacka
    czwartek – św. Bernarda, doktora Kościoła
    piątek – Św. Piusa X, papieża
    sobota – NMP Królowej
  6. Rozpoczęliśmy kolejny etap naszego remontu. Osuszone ściany zewnętrzne otrzymają izolacje i tynki.
  7. W środę nowenna do świętych patronów diecezji, w sobotę po Mszy porannej do Św. Jana Pawła  II, a w niedzielę do Św. O. Pio.
  8. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, później Msza Święta.
  9. Zespół „Gratia” zaprasza na wieczór uwielbienia w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  10. Spowiedź przed odpustem, w sobotę od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych z kazaniem w Sanktuarium, nowenna do Matki Bożej Łaskawej i procesja na cmentarz. Bardzo prosimy uporządkować groby na cmentarzu, zadbać także o groby zapomniane.
  11. W niedzielę dziękczynienie za tegoroczne plony i odpust ku czci Św. Bartłomieja, patrona naszego kościoła parafialnego. Na Sumę o godz. 11.15, której przewodniczyć będzie ks. bp Edward Białogłowski, zapraszamy: Straż Matki Bożej, Panie do niesienia obrazów, mężczyzn do chorągwi, ministrantów, chór, dzieci do sypania kwiatów, dzieci z Rocznicy w albach. Na Mszy o godz. 11.15 poświęcenie wieńców dożynkowych.
  12. Tradycyjnie w dzień Św. Bartłomieja tj. w przyszły poniedziałek będzie dniem świątecznym.
  13. Odpust to darowanie kar za grzechy. Warunkiem tej łaski jest  odpuszczenie grzechów w sakramencie pokuty. Możemy zyskać odpust i ofiarować za siebie lub zmarłych. Prosimy dzieci i młodzież do spowiedzi w sobotę, wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny.
  14. Porządkując cmentarz, bardzo prosimy, aby trawy i zeschnięte wieńce wrzucać w wyznaczone i ogrodzone miejsce (tj. za tujami, przy nowym chodniku). Nie wolno wkładać tam plastików, których miejsce jest w śmietniku. Bardzo prosimy, aby też śmieci wkładać do kontenerów, a nie wrzucać byle gdzie. (często ktoś wrzuci wypalony znicz, za nim pójdzie następny itd.). Proszę Państwa, nawet jeden wkład plastikowy trzeba wyjąć spod sterty traw, a po deszczach, nie jest to takie łatwe). Ktoś kto wrzuca trawy w plastikowej reklamówce, nie sprząta, ale śmieci. Troska o cmentarz, to sprawa nas wszystkich.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 626 – 661, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 678 – 704.
  16. Sklepik z dewocjonaliami czynny w niedzielę, po każdej Mszy Świętej.