XVII Niedziela zwykła - 26.07.2020 r.

1. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe, a w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Faustyny – P. Władysława Sitarz
    11.15 różę MB Różańcowej – P. Bronisława Szyszka
  2. W liturgii Kościoła będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia:
    środa – Św. Marty
    sobota — św. Ignacego Loyoli
  3. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 — Msza Święta.
  4. Miesiąc sierpień przeżywamy w naszej Ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości. Podejmijmy dobrowolny dar z abstynencji z motywów religijnych, wychowawczych, czy patriotycznych. Swoje postanowienia można wrzucać na karteczkach do skrzynki na Nowennę do MB Łaskawej.
  5. W sobotę serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Po nowennie, procesja z kopią cudownego obrazu, wokół kościoła. Zapraszamy także — dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 z klasy III i VIII – które w przyszłym roku przyjmą sakramenty bierzmowania i Eucharystii.
  6. W przyszłą niedzielę można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.
  7. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 574 – 590, za posprzątanie kościoła, placu, oraz za ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 594 – 608.