XVI Niedziela zwykła - 19.07.2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów, a ministranci będą zbierać ofiary do puszek — na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Dzisiaj także na cmentarzu, dodatkowa Msza Święta pogrzebowa za śp.  Czesław Dubczyk.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe, a w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Królowej rodzin – P. Władysława Ostrowskiej
    11.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej – P. Stanisława Kaplita
  4. Przypominamy, że w okresie wakacji, Msze Święte w sanktuarium tylko rano, z wyjątkiem piątku i soboty, gdzie będzie także i wieczorem. Kancelaria czynna podczas wakacji: w poniedziałek, środa i  czwartek po Mszy porannej; w piątek po Mszy wieczornej.
  5. W poniedziałek 7-ta rocznica ingresu do katedry ks. Bpa Jana, modlimy się za naszego Pasterza i diecezję.
  6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy
    środa – Św. Maria Magdalena
    czwartek — Św. Brygida – współpatronki Europy
    piątek – Św. Kingi
    sobota – Św. Jakuba Apostoła
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 Msza Święta.
  8. „Bóg zapłać” rodzicom bierzmowanych, za posprzątanie kościoła, placu, skoszenie trawy. Nowożeńcom za wspólnie ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 574 – 590.
  9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Andrzej Zatoń i  śp. Czesław Dubczyk. Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek…