XV Niedziela zwykła - 12.07.2020 r.

1. Przypominamy, że dzisiaj II tura wyborów prezydenckich. Wzięcie w nich udziału to wyraz naszej dojrzałości obywatelskiej i odpowiedzialności za kształtowanie ładu moralnego w naszej Ojczyźnie.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Mati Bożej Łaskawej – P. Sylwia Rękas
    11.15 różę MB Królowej Rodzin – P. Władysława Ostrowska
  3. Przypominamy, że w okresie wakacji, Msze Święte w sanktuarium tylko rano, z wyjątkiem piątku i soboty, gdzie będą także i wieczorem. Kancelaria czynna podczas wakacji: w poniedziałek, środa i  czwartek po Mszy porannej. W tym tygodniu kancelaria w piątek – nieczynna.
  4. Jutro dzień modlitwy za papieża Franciszka i Ojczyznę.
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    poniedziałek- św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
    środa – św. Bonawentury
    czwartek – Matki Bożej z góry Karmel
  6. W piątek J.E. Ks. Bp Jan Wątroba udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy Świętej o godz. 18.00. Składka z tej Mszy przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Młodzieży.
  7. Z tego powodu tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy będzie tylko od 17.00 do 17.30 – gdy rozpocznie się próba ze świadkami i o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta.
  8. Spowiedź przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w czwartek od godz. 17.00. O 18.00 próba do sakramentu bierzmowania.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów, a ministranci będą zbierać ofiary do puszek — na środki transportu dla misjonarzy.
  10. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek po spowiedzi – o godz.18.00.
  11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarność dla powodzian w poprzednią niedzielę. Zebrano 20.020,-. Caritas pieniądze przekazał już  poszkodowanym w pierwszej transzy.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 556 – 573 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę. Troskę o czystość świątyni powierzamy w czwartek, rodzinom kandydatom do bierzmowania.

W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jerzy Bazan. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…