XIX Niedziela zwykła - 09.08.2020 r.

1. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Częstochowskiej  – P. Marta Lampart
    11.15 różę Św. Barbary – P. Krystyna Dzierżak
    W dniu Wniebowzięcia do modlitwy różańcowej, zapraszamy chętnych czcili Jezusa i Maryi.
  2. W tym tygodniu, w liturgii wspominamy:
    poniedziałek- Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
    wtorek – Św. Klary
    piątek – Św. Maksymiliana, męczennika
  3. We czwartek dzień modlitw za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.
  4. W piątek rozpoczęcie odpustu ku czci Matki Bożej w Borku Starym. Uroczysta Msza Święta o godz. 17.00 z przeniesieniem figury Zaśnięcia. Szczegóły na plakatach. Z tego powodu nie będzie u nas tradycyjnej adoracji, ani Mszy Świętej popołudniowej.
  5. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane w polskiej tradycji – Matki Bożej Zielnej. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Nieszporów. Poświęcenie kwiatów i ziół na każdej Mszy Świętej. Jest to święto obowiązkowe tj. każdy katolik pod grzechem śmiertelnym ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Jest to także 100-a rocznica bitwy warszawskiej – zwanej „Cudem nad Wisłą”. To  dzień wdzięczności za bohaterstwo, ofiarę z życia i miłości do Ojczyzny naszych Rodaków.
  6. Zbliża się odpust ku czci Św. Bartłomieja – dzień wdzięczności za chleb i plony ziemi. Uroczysta Suma z procesją w niedzielę — 23.08 o godz. 11.15; pod przewodnictwem Ks. Bp Edwarda Białogłowskiego. Prosimy przygotować wieńce dożynkowe. Będzie to także dzień rocznicy Komunii dla dzieci z klasy IV.
  7. W przyszłą niedzielę chrzty. Katecheza i zapisy w czwartek o godz.18.00. Składka w przyszłą niedzielę – inwestycyjna, na remont kościoła.
  8. Najbliższa niedziela będzie w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Libanem. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek dla poszkodowanych w Bejrucie.
  9. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 609 – 625, za posprzątanie kościoła, placu oraz za ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W piątek prosimy rodziny z Chmielnika z nr 626 – 661.
  10. Biskupi polscy, w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie apelują o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa w czasie nabożeństw we wszystkich kościołach i kaplicach.