XIII Niedziela zwykła - 28.06.2020 r.

1. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba obejmuje modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji na przyszłą niedzielę.
  2. Klęska powodzi dotknęła naszą parafię i gminę. Rezygnujmy więc w lipcu ze składki inwestycyjnej na remont kościoła, a wszelkie możliwe ofiary prosimy o włożenie do puszek w przyszłą niedzielę.
  3. Także dzisiaj odbywają się wybory na Prezydenta w godz. 7.00-21.00.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Królowej Korony Polskiej – P. Stanisławy Szczepańskiej
    11.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja
  5. Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej, rozpoczynają tzw. „Biały tydzień”.
  6. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15 i 18.00. Składka na Stolica Apostolska tzw. „Świętopietrze”.
  7. W środę rozpoczyna się miesiąc lipiec, który w tradycji Kościoła poświęcony jest czci Krwi Pana Jezusa. Zachęcamy do modlitwy słowami litanii, podczas indywidualnych modlitw.
  8. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy we wtorek na Mszę Świętą i  spotkanie formacyjne. Rodziców na spotkanie w poniedziałek po Mszy wieczornej.
  9. W tym tygodniu I-y czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”. Modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  10. W I-y piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu  i spowiedź.  O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta. Później wymiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.
  11. W I-ą sobotę procesja z kopią Obrazu Matki Bożej Łaskawej i zawierzenie poszczególnych stanów. Zapraszamy małżeństwa pragnące posiadać dzieci i te, które oczekują na potomstwo. Zapraszamy także — dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 z klasy III i VIII – które w przyszłym roku przyjmą sakramenty bierzmowania i Eucharystii.
  12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  13. Z powodu klęsk żywiołowych – burz i powodzi zawieszamy z powodów technicznych transmisje internetowe z sanktuarium.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom dzieci, które dziś po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej za posprzątanie kościoła, placu, wykoszenie traw oraz ofiarowane kwiaty. Ks. Ryszardowi Cwynarowi, michalicie, który przeżywa 50-lecie kapłaństwa za wspaniały kosz róż. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 522– 542.
  15. Rozpoczęły się wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus. Pamiętajmy, że  wakacje nie są czasem wolnym od Boga i Jego przykazań.
  16. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofia Lach. Módlmy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek…