VII Niedziela zwykła - 23.02.2020 r.

1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się 53 Tydzień Trzeźwości pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Tradycyjnie do puszki z prośbami do Matki Bożej można składać na karteczkach ze swoimi postanowieniami trzeźwościowymi.
  2. Na Mszy popołudniowej, kandydaci na ministrantów otrzymają komże.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Pana Jezusa Miłosiernego -  P. Anna Kmiotek
    11.15 różę Bł. Jerzego Popiełuszki – P. Stanisław Tereszkiewicz
  4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki za udział w tych nabożeństwach.
  5. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 9.15 i o godz. 17.00. Można także pobrać popiół dla nieobecnych, jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
  6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Nie ma w tym dniu dyspensy. Jednocześnie przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu obowiązuje zakaz uczestnictwa w zabawach.
  7. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i łaskę dobrego przeżycia rekolekcji, które w naszej parafii będą w dniach 27 — 31 marca br.
  8. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami.
    Z wyjątkiem IV niedzieli — niedzieli radości. W dni powszednia Wielkiego Postu będziemy głosić homilie na Mszach wieczornych.
  9. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych (porannej i wieczornej).
  10. W piątek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 17.00. Później Eucharystia i Droga Krzyżowa. Jest to dzień wynagradzania za grzechy ludzi Kościoła.
  11. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Żołnierzy Wyklętych. Zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne.
  12. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30, adoracja krzyża  dla matek i niewiast.
  13. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do włączenia się w akcję Zdrapka Wielkopostna. Począwszy od Środy Popielcowej, aż do Poniedziałku Wielkanocnego, pod każdym dniem na kalendarzu czekają różne zadania. Dotyczą one tematyki związanej z Wielkim Postem. Zdrapki będzie można nabyć już od najbliższej niedzieli.
  14. Jak informowaliśmy, rozpoczęły się prace w kryptach. Ich celem jest umocnienie ścian kościoła, gdyż krypty stanowią ich fundament; zlikwidowanie panującej tam wilgoci i zasolenia murów.  W trakcie prac odkryto komorę grzebalną. Ze względu na zastosowane w krypcie wcześniej środku grzybobójcze, konserwator zabytków nakazał jej otwarcie — o czym informowała rzeszowska telewizja. Okazało się, że znajdują się tam resztki dwóch trumien. Obecnie szczątki są badane prze archeologów i antropologów. Są to prawdopodobnie proboszczowie
  15. W piątek w Rzeszowie Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpoczęcie o godz. 18.00 spod krzyża koło zamku.
  16. Przypominamy o trwających zapisach na uroczystość beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.
  17. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 357- 366 „b”, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 366 „c”– 371 „a”.