VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020 r.

1. W związku ze zmianami w ograniczeniach ilości osób w miejscach publicznych, od dzisiaj maksymalna liczba wiernych, którzy mogą przebywać jednocześnie w naszej świątyni wynosi 40 osób. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów.
  2. Składka dzisiejsza — inwestycyjna na remont kościoła.
  3. Pomimo obowiązywania udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętychzachęcamy do powrotu do życia sakramentalnego. Przypominamy, że okres tegorocznej Komunii wielkanocnej rozpoczął się w Popielec i trwa do Niedzieli Trójcy czyli 07.06. Kto nie przyjmie fizycznie komunii, popełnia grzech śmiertelny. Zachęcamy do korzystania z tego sakramentu, nie będzie spowiedzi z udziałem księży z dekanatu, prosimy nie odwlekać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  4. Jutro dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Uroczysta Eucharystia dla Szkoły Podstawowej Nr 2 o godz. 9.00.W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich. Msza w katedrze o godz. 18.00.
  5. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe.- będziemy się modlić na majówkach o błogosławieństwo w pracy i o urodzaje. Szczególną modlitwą obejmiemy bezrobotnych, aby znaleźli dobrą pracę oraz wszystkich pracujących o utrzymanie miejsc pracy.
  6. We wtorek nowenna do świętych patronów diecezji, w piątek do św. Jana Pawła II a w sobotę do Św. O. Pio.
  7. W piątek o godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego i Eucharystia.
  8. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Składka na Katolickie Radio VIA.
  9. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach. Foldery znajdują się na stoliku za ławkami. Zachęcamy by każda rodzina wzięła jeden egzemplarz.
  10. W sobotę pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy ich w naszej modlitwie. Uroczystość będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”.
  11. Dzisiaj o godz. 13.00 dodatkowa Msza Święta dla członków KSM, transmitowana dla całej diecezji. Prosimy o pozostawienie wszystkich miejsc w kościele dla młodzieży, a zachęcamy do łączenia się poprzez transmisję internatową.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom nr 388 – 392 „c” za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę. W sobotę prosimy rodziny z nr 395 – 411 (Średnica).