Uroczystość Wszystkich Świętych - 01.11.2020 r.

1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, 11.15, 13.00 i 16.00. Po Mszy Świętej o  godz. 11.15 nabożeństwo za zmarłych.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Intencja różańcowa: „Módlmy się za dusze w czyśćcu cierpiące”.
  3. Przypominamy o zarządzeniu władz zamykających cmentarze w dniach 31.10 — 02.11. Prosimy, aby dostosować się do tego wymogu.
  4. Co roku, poprzez kwestę na cmentarzu, wspieraliśmy  Rzeszowskie Towarzystwo Św. Brata Alberta i Caritas, jako pomoc dla bezdomnych. Starajmy się to uczynić poprzez wpłatę na konto w portalu: pomagam.pl – Kwesta 2020.
  5. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 6.30,  7.00 i o 17.00. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja
    11.15 różę Św. Kingi – P. Krystyna Grządziel
  6. Zachęcamy w miesiącu listopadzie do zyskiwania odpustów za zmarłych oraz do wspólnej modlitwy, którą w formie wypominek odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy Świętej i w czasie Modlitwy powszechnej na każdej Eucharystii. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada w kancelarii, zakrystii lub na tacę.
  7. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej – Godzina Święta, modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  8. W I-y piątek ze względu na przepisy i bezpieczeństwo nie będziemy odwiedzać chorych, tylko umierających – na indywidualne wezwanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe, Eucharystia i zmiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.
  9. W sobotę na Mszy Świętej o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa rodziny spodziewające się dziecka, jak i małżeństwa pragnące wyprosić te łaskę.
  10. Jak informowaliśmy, koszt wywozu śmieci z cmentarza nieustannie wzrasta. Dlatego, jak co roku, prosimy o dodatkową składkę — w przyszłą niedzielę — na utrzymanie cmentarza. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku w naszych modlitwach pamiętajmy o chrześcijanach prześladowanych za wiarę w Republice Środkoafrykańskiej. Po Mszy będą zbierane ofiary do puszek, aby wesprzeć odbudowę domów i świątyń oraz na pomoc tamtejszym chrześcijanom.
  12. Zapraszamy do podjęcia modlitwy w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, którą rozpoczniemy jutro. W poszczególne dni, przez tydzień, prosimy, aby osoby odmawiające różaniec w kościele przed Mszą Świętą czyniły to w duchu przebłagania za grzechy przeciw życiu oraz ratowania Polski i świata przed konsekwencjami tych grzechów. Osoby pozostające w domach, mogą duchowo łączyć się z modlącymi w sanktuarium.
  13. Młodzież z KSm-u od przyszłej niedzieli będzie sprzedawała flagi przed świętem niepodległości. Postarajmy się, aby nie było domu bez flagi narodowej.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 174 — 182 „a”, za posprzątanie kościoła, placu, oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Kielnarowej z nr 183 – 193.
  15. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. S. Beniaminy, Felicjanki pracującej w naszym DPS-ie. Wieczny odpoczynek…