Poniedziałek Wielkanocny - 13.04.2020 r.

1. Do naszej wspólnoty parafialnej życzenia przysłali: Księża Biskupi, Seminarium, Caritas, Pracownicy Kurii Diecezjalnej, Przełożona S. Felicjanek, Senatorowie, Posłowie, władze samorządowe. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie.
  2. Drugi dzień świąt poświęcony jest modlitwie za Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Dzisiaj Msze Święte jak w niedzielę, nie ma tylko Mszy popołudniowej. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia.
  4. „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu siostrom z róży: P. Bronisławy Szyszka raz ośmiu innym osobom, które złożyły swój dar na ten cel, często w nie podpisanych kopertach.
  5. Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie są sprawowane o godz. 6.30, 7.00, 17.30 i 18.00.
  6. W piątek z okazji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Najbliższa niedziela kończy oktawę obchodu Świat Wielkanocnych. Jest w liturgii Niedzielą Bożego Miłosierdzia, świętem patronalnym Caritas. Kościół będzie otwarty od Mszy popołudniowej do 20.00, aby chętni mogli trwać na modlitwie przed obliczem Pani Łaskawej. Przypominamy o zachowaniu przepisu do 5 osób w kościele.
  8. Przypominamy o zakazie wstępu na cmentarz. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych w gronie rodzinnym.
  9. Zapraszamy do łączności duchowej na modlitwie za pośrednictwem transmisji telewizyjnych.