Niedziela poświecenia kościoła - 25.10.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy umowną uroczystość poświęcenia na Bożą chwałę — naszego kościoła. Jest to dzień wdzięczności dla budowniczych, fundatorów i wszystkich parafian, którzy modlitwa, cierpieniem i pracą wspierali i nadal wspierają ten dom Boży. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie kościoła, o jego piękno, którzy sprzątają, kwiatami ubierają ołtarze. Niech Jezus Wam wszystkim błogosławi, a Matka Łaskawa wyprasza potrzebne łaski. Składka na potrzeby misji.
  2. Dzisiaj Msze Święte jak w każdą niedzielę; dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00 (to nie jest Msza dla dzieci, tylko dla kandydatów do bierzmowania!) oraz pogrzebowa na cmentarzu o godz. 14.30 za: śp. Krystyna Buda.
  3. Rozporządzenie władz państwowych ogranicza liczbę uczestników do 55 osób, dlatego prosimy, aby w domach pozostali ci wszyscy, których dotyczy dyspensa wydana przez Ks. Biskupa. Aby umożliwić uczestnictwo we Mszy Świętej, od przyszłej niedzieli, będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00 – aż do odwołania. Uczestników nabożeństw prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa (maseczki, dezynfekcja, odległość).
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Andrzeja Boboli – P. Janiny Zawiło
    11.15 różę Narodzenia NMP – P. Stanisława Oczoś
  5. W środę czcimy świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin naszego ks. prałata. Modlimy się w Jego intencji i wszystkich solenizantów.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i Eucharystia.
  7. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tylko w kościele o godz. 7.15, 9.15, 11.15, 13.00 i 16.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.15 nabożeństwo za zmarłych w kościele. U nas zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zmarli potrzebują naszej duchowej pomocy: komunii, uczestnictwa we Mszy Świętej.  Korzystajmy z Sakramentu Pokuty. Po spowiedzi, bardzo prosimy, aby osoba która się wyspowiadała, zdezynfekowała po sobie kratkę konfesjonału i przekazała pojemnik na druga stronę. Z kolei druga osoba, niech chwilę zaczeka, aż skończy się dezynfekcja.
  9. Bardzo prosimy, aby odwiedziny cmentarzy odłożyć na cały tydzień. Prosimy zachować przejezdność drogi wjazdowej do kaplicy (nie stawiać na asfalcie). Przypominamy, że nawiedzenie cmentarzy, choć duchowo pożyteczne, nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w dniu Wszystkich Świętych. Oprócz modlitwy w rodzinach i Pisma Świętego, niech w tych dniach szczególnych, gdy jesteśmy jakby zamknięci w domach, towarzyszy nam także prasa katolicka.
  10. Starajmy się na cmentarzu zachować umiar w kwiatach i zniczach, a bardziej zwróćmy uwagę na stronę duchową: modlitwę, zadumę nad przemijaniem, oraz na nadzieję życia wiecznego.
  11. Zachęcamy w miesiącu listopadzie do zyskiwania odpustów za zmarłych oraz do wspólnej modlitwy, którą w formie wypominek odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy Świętej i w czasie Modlitwy powszechnej na każdej Eucharystii. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada w zakrystii lub na tacę.
  12. W związku z pandemią Stolica Apostolska zdecydowała, że aby umożliwić  wiernym zyskanie opustu można to uczynić przez dowolnych osiem dni listopada, a nie jak dotychczas tylko w pierwszym tygodniu. Osoby starsze i te które nie mogą opuścić swojego domu, mogą zyskać odpust, gdy duchowo połączą się z tymi, którzy nawiedzają kościół lub cmentarz i wyzbędą się przywiązania do wszelkiego grzechu, przed obrazem odmówią różaniec lub koronkę, podejmą medytację nad Pismem Świętym lub też ofiarują Bogu swoje cierpienia. Pozostałe warunki  odpustu – spowiedź, i komunia, można wypełnić później – kiedy będzie to możliwe.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 160- 172, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Kielnarowej z nr 174 – 182 „a”. W związku z zakupem kwiatów doniczkowych, nie ma potrzeby ich wymiany.
  14. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ks. Czesława Oczosia, michality pochodzącego z naszej parafii. Ponieważ nie mogliśmy uczestniczyć w pogrzebie, odprawimy Mszę za Jego duszę we wtorek o godz. 17.00, na którą zapraszamy rodzinę, sąsiadów i przyjaciół. Wieczny odpoczynek…