Niedziela Palmowa - 05.04.2020 r.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej. Pomimo trudności z udziałem w nabożeństwach pasyjnych zachęcamy wszystkich do odprawiania tych nabożeństw indywidualnie lub rodzinnie w domach. Korzystajmy ze środków społecznego przekazu. Transmisja Mszy Świętej z sanktuarium na Youtube.
  2. Dzisiaj po Mszy wieczornej kościół będzie otwarty do 20.00, aby chętni mogli trwać na modlitwie przed obliczem Pani Łaskawej. Przypominamy o zachowaniu przepisy do 5 osób w kościele.
  3. Msze Święte od poniedziałku do środy o godz. 6.30, 7.00, 17.30 i 18.00.
  4. Możliwość spowiedzi, jak w poprzednim tygodniu poprzez formularz.
  5. Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego, będziemy przeżywać przy zamkniętym kościele z udziałem nielicznej, dorosłej służby liturgicznej.
  6. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja do 22.00.
  7. W tym roku nie urządzamy Ciemnicy i Bożego Grobu. Indywidualnie modlimy się w ciągu dnia przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie, pamiętając, że w kościele nie może znajdować się więcej niż 5 osób. Nie ma straży grobowej, ani adoracji róż.
  8. Wielki Piątek to dzień śmierci Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły, nie ma żadnej dyspensy. Kościół zachęca do powstrzymania się od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej. Adoracja w Wielki Piątek od godz. 8.00. O godz. 17.15 rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego,  o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, i o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża i Pana Jezusa w tabernakulum do 22.00. Cześć krzyżowi oddajemy przez przyklęknięcie lub skłon.
  9. Wielka Sobota. Od godz. 8.00 adoracja Pana Jezusa. Nie będzie poświęcenia pokarmów. Uczyni to ojciec rodziny w każdym domu w poranek wielkanocny (tekst modlitwy na stronie parafialnej). Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.30, a o godz. 19.00 liturgia Wielkiej Soboty: poświęcenie ognia, paschału i Msza Święta z uroczystym „Alleluja”.
  10. Wielkanoc -  pierwsza Msza Święta o godz. 6.00, rozpocznie się od bicia dzwonów. Ks. Proboszcz wyjdzie z Najświętszym sakramentem przed drzwi kościoła i pobłogosławi parafię. Msze Święte o godz. 9.15 i 11.15. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej, podobnie w Poniedziałek Wielkanocny.
  11. Drodzy Parafianie! Nigdy nie doświadczyliśmy  takich ograniczeń. Nigdy w dziejach, nie przeżywaliśmy takich trudności i niemożności fizycznej obecności na nabożeństwach. Starajmy się przeżyć ten Wielki Tydzień, który się rozpoczyna, w sposób szczególny, jak najbardziej modlitewny. Nie będzie wielu znaków zewnętrznych, nie będziemy w fizycznie w kościele, ale pozostanie w naszych sercach to najważniejsze przesłane Triduum Paschalnego, wynikające ze Słowa Bożego: Jezus  nas umiłował, za nas przyjął śmierć na krzyżu, zmartwychwstał i zwyciężył grzech i szatana. Jest pośród nas i uzdalnia do naśladowania Go w codziennym życiu.