IV Niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2020 r.

1.  Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare”, to znaczy radości, co podkreśla kolor szat.
  2. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Rozporządzenie ogranicza liczbę uczestników do 50 osób, dlatego prosimy, aby pozostać w domach — uczestniczmy we Mszy i nabożeństwach przez radio i telewizję. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła na Yuotube o godz. 11:15. Na razie w formie próbnej, ale pragniemy, aby było to na stałe.
  3. Nie będzie w kościele nabożeństwa Gorzkich Żali – zachęcamy do modlitwy w domu – transmisja w Radio VIA o godz. 17:00.
  4. Zapraszamy do praktykowania nabożeństw wielkopostnych indywidualnie i w gronie rodzinnym. Pomocą mogą być transmisje internetowe i telewizyjne.
  5. Odwołane zostają rekolekcje wielkopostne. Korzystajmy z różnych form rekolekcji w domach przez środki społecznego przekazu.
  6. Odwołujemy odwiedziny chorych na pierwsze piątki miesiąca. W razie konieczności zawsze można prosić o taką posługę.
  7. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej oraz sakrament bierzmowania będą mogły być planowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół. Wówczas też zostanie ogłoszony szczegółowy harmonogram tych celebracji i przygotowania do nich.
  8. Kancelaria parafialna w okresie zagrożenia będzie działała na zasadzie przez telefon. Prosimy umawiać się po Mszy porannej lub przed i po Mszy wieczornej.
  9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 15:30.
  10.  - zasłaniamy krzyże i wizerunki Chrystusa na znak wkraczania w czas
  11. „Bóg zapłać” za ofiary na nowennę do Św. Józefa parafianom: z Pańskiego,  z Obszarów Kielnarowskich, Lisiego Kątu (od rdz. Puc do szkoły) róży MB Nieustającej Pomocy i 6 indywidualnym ofiarodawcom.
  12. Przypominamy wszystkim, zgłaszającym się do szpitali lub innych placówek, że nie powinni zatajać swego pobytu za granicą lub obowiązku przebywania w kwarantannie. Zatajenie tych informacji stanowi zagrożenie dla funkcjonowania tych placówek. W duchu miłości braterskiej za bliźnich, prosimy o odpowiedzialne zachowanie.
  13. Siostry i Bracia nie upadajmy na duchu, trwajmy na modlitwie w naszych rodzinach, wspierajmy się wzajemnie. Bądźmy dla siebie życzliwi i serdeczni. Nie osądzajmy i nie oskarżajmy. Pamiętajmy o ludziach starszych, samotnych, by nie zostawić ich bez opieki, w tym okresie. Nie pozwólmy aby lęk opanował nasze życie, ale też bądźmy ostrożni i odpowiedzialni za siebie i rodziny. Niech ten trudny czas, będzie okresem rekolekcji domowych i przyczyni się do wzrostu naszej świętości.