IV Niedziela Wielkanocna - 03.05.2020 r.

1. kapłańskie
    i zakonne pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Wspieramy modlitwą powołanych do służby Bożej i modlimy się o dar nowych i świętych powołań, szczególnie z naszej parafii.
  2. Dzisiaj nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Wszystkich członków „Żywego Różańca” prosimy, aby nadal odmawiali te same tajemnice. Intencja na maj: „ O ustanie pandemii oraz zapobieżenie suszy”. Składka dzisiejsza na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  3. „Bóg zapłać” rodzinom i dzieciom za ofiary do skarbonek dla ludzi starszych.
  4. W środę świętych apostołów Filipa i Jakuba.
  5. Nabożeństwa majowe w naszej parafii, po Mszy Świętej. Zachowując przepisy prawa starajmy się modlić przy kapliczkach, lub w domach korzystając z transmisji internetowych.
  6.  W tym tygodniu I- czwartek miesiąca. Na majówce będziemy się modlić za powołanych i nowe powołania.
  7. Naszym przygotowaniem do dorocznego odpustu będzie I Modlitewne Jerycho Różańcowe.
    Wpatrując się w biblijny opis uproszenia łask przez modlitwę, pragniemy przeżyć Parafialne Jerycho Różańcowe jako duchowe przygotowanie do odpustu. Rozpoczniemy we czwartek (07.05) Mszą Świętą o godz. 18.00; później adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Po Mszy Świętej porannej całodzienna adoracja. Zakończymy nabożeństwem majowym i Eucharystią o godz. 18.00 ku czci Św. Stanisława, biskupa i patrona Polski — polecając szczególnie naszych zmarłych. Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa wszystkie Róże Różańcowe według ustalonego harmonogramu. Wszystkich wiernych do zapisywania się poprzez stronę: www.Jerycho-chmielnik.pl. Nie będzie wymagało to wyjścia z domu (choć będzie adoracja), ale o określonej godzinie – trwania ma modlitwie różańcowej. Zachęcamy do modlitwy nocnej. Często jesteśmy przez przepisy państwowe niejako „zamknięci” w domu. Wykorzystajmy ten czas, aby z wiarą przez różaniec, wypraszać potrzebne łaski, na wzór naszych praojców.
  8. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W sobotę rozpoczniemy nasz odpust. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Uroczystej Sumie o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Biskup Jan Niemiec z Ukrainy. Nie będzie procesji eucharystycznej. Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
  10. Słowo Boże w tym dniu będzie głosić ks. Marcin Duplaga, nasz dawny wikariusz.
  11. Niedziela – II dzień odpustu. W tym roku nie będzie procesji, modlitwy za zmarłych udziału kapłanów, straży Honorowej, czy innych wspólnot. Ważne, aby te święte dni przeżyć w jedności z Bogiem i wspólnotą parafialną.
  12. Nie ma możliwości zorganizowania spowiedzi przed odpustem z udziałem zaproszonych kapłanów. Spowiadamy w tygodniu przed każdą Mszą Święta i w czasie jej trwania. Będziemy posługiwać w konfesjonałach we czwartek po Mszy Świętej, aż do Apelu, a w piątek od 16.30 do wieczornej Eucharystii. Zachęcamy, aby skorzystać ze spowiedzi wielkanocnej. Komunia będzie udzielana co 15 min., aby jak najwięcej osób mogło być w kościele.
  13. „Bóg zapłać” nowożeńcom za ofiarowane kwiaty.

Ze względu na przepisy, liczba miejsc w kościele jest ograniczona. Aby nie przekroczyć tej liczby przed wejściem do kościoła znajduje się zeszyt i każda wchodząca do kościoła osoba przewraca kartkę. Przy braku miejsc w kościele można uczestniczyć we Mszy św. będąc na zewnątrz kościoła. Z zachowaniem odpowiednich odległości liczba tych osób może wynieść do 50 osób. Osoby uczestniczące we Mszy św. na zewnątrz prosimy, aby weszły do kościoła tylko, aby przyjąć Komunię Świętą.