IV Niedziela Adwentu - 20.12.2020 r.

1. Przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus, którą celebrujemy po Mszy porannej.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W czasie świat prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Barbary – P. Krystyna Dzierżak
    11.15 różę Św. Moniki – P. Emilia Murias
  3. Spowiadać będziemy po Mszy porannej i wieczornej, do ostatniego penitenta. Zapraszamy:
    poniedziałek – Zaganianka, Średnica, Jarząbki, Kozia Góra
    wtorek – Czarna. Lisi Kąt, Zawodzie, Pańskie, Domy na „górce”.
    środa -  Chmielnik wzdłuż drogi
  4. W poniedziałek zapraszamy parafialny Zespól Caritas na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej.
  5. W środę o godz. 17.00 ostatnia w tym roku Msza Święta roratnia. Zachęcamy do uczestnictwa.
  6. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, podczas której odczytujemy fragment Ewangelii mówiący o Bożym Narodzeniu oraz modlimy się za żywych i umarłych, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Podczas wieczerzy nie podajemy alkoholu.
  7. Msza Święta w Wigilię, tylko rano o godz. 6.30.
  8. W związku z ograniczeniami względem liczby wiernych, w tym roku zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 (Lisi Kąt, Zaganianka, Kielnarowa) i o godz. 24.00, podczas których wspominać będziemy Narodzenie Syna Bożego. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie i udziela pomocy matkom znajdującym się w trudnej sytuacji.
  9. Nasz parafialny zespół „Gratia” zaprasza na modlitwę śpiewem po pierwszej Pasterce, a przed drugą. Rozpoczęcie ok. godz. 23.15.
  10. W Boże Narodzenie i w Św. Szczepana Msze Święte przed południem jak w każdą niedzielę, czyli 7.15, 9.15, 11,15 i 13.00. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Nie obowiązuje w Boże Narodzenie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka ze Św. Szczepana na uczelnie katolickie. Na Mszy Świętej o godz. 9.15 — poświęcenie owsa, a później nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
  11. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Rodziny.  W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz obchodzi swoje imieniny. Modlimy się w Jego intencji. Uroczysta Msza Święta w katedrze o godz. 17.00.
  12. W związku z panującą epidemią zostaje zmieniona formuła tegorocznej kolędy. Nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tylko spotkania w kościele. Szczegóły podamy po „narodowej kwarantannie” tj. po 17.01.
  13. „Bóg zapłać” za ofiary na remont kościoła, składane przy opłatkach.
  14. Na stoliku pod chórem bezpłatne zeszyty dla rodzin o nowym Roku Duszpasterskim. Prosimy, aby matki wzięły numer do swoich domów.
  15. Podtrzymana została dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta. Dyspensa jest przywilejem, nie obowiązkiem. Wierni korzystający z dyspensy mają możliwość uczestniczenia za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
  16. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 19 – 23, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W czwartek od 8.00 prosimy rodziny z Chmielnika z nr 25 – 32.
  17. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Marian Szczepanik, śp. Stanisław Bała  Modlimy się o zbawieni ich dusz. Wieczny odpoczynek..