III Niedziela zwykła - 26.01.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, której celem jest uświadomienie roli Pisma Świętego i zachęta do jego czytania.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:

9.15 różę Św. Michał Archanioł – P. Tadeusz Majewski
11.15 różę Św. Bartłomieja  -  P. Józef Ziaja

3. Opłatek dla Akcji Katolickiej, Caritasu, Grupy modlitewnej Św. O. Pio, Koła Przyjaciół Radia Maryja, we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
wtorek – Św. Tomasza z Akwinu, imieniny ks. Wójcika
piątek – Św. Jana Bosko, wychowawcy młodzieży

5. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Msza Święta.

6. Zespół „Gratia” zaprasza na wieczór uwielbienia w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

7. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 17.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci.

8. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy kurs przedmałżeński, na który zapraszamy młodzież ze szkół średnich i starszą.

9. W przyszłą niedzielę – 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach Świętych, prosimy przynieść świece.  Jest to dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych. Modlimy się za Zakonników i Zakonnice, szczególnie za pochodzących z naszej parafii oraz za Siostry Felicjanki tutaj pracujące.
Składka przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w diecezji.

10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

11. Doszło do połączenie róży Św. Teresy z różą Bł. Karoliny, ze względu na małą ilość członków. Nową przewodnicząca została P. Agnieszka Paśko.

12. Parafia po długim poszukiwaniu i ciężkich negocjacjach podpisała nową umowę na pracę organisty z P. Michałem Bieleckim (nic się nie zmieniło).

13. Zarządcą cmentarza został firma „Arkadia” z Rzeszowa, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. Przejmuje więc wszystkie obowiązki grabarza. Parafia nie ma żadnych profitów ani zobowiązań.

14. Aktualnie z powodu braku umowy, nie są wywożone śmieci z cmentarza (nie tylko naszego). Prosimy na razie powstrzymywać się od znoszenia śmieci, bo kubły są pełne. Zachęcamy do zabierania śmieci do domu.

15. Gazety kościelne podrożały od nowego roku, prosimy o zwrócenie uwagi na wyższe stawki. Mimo tego zachęcamy do czytelnictwa prasy.

16. Biskupi apelują, by 27 stycznia (tj. poniedziałek) o godzinie 15.00, czyli w godzinie wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, pomodlić się za ludzi pomordowanych w obozach zagłady z wszystkich narodowości i wyznań oraz za ich bliskich. „Niech nasza modlitwa pogłębi pojednanie i braterstwo, którego przeciwieństwem jest wrogość oraz niszczycielskie konflikty i podsycane nieporozumienia” – czytamy w oświadczeniu.

17. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 334- 339, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 340– 346.

18. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Aleksander Kwoka i śp. Bronisławy Socha (matka s. Dolores, naszej s. katechetki). Niech Pan przyjmie ich do swego Królestwa. Wieczny odpoczynek…