III Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020 r.

1. Dzisiaj  rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” . Jest to czas
    w którym chcemy bardziej zwrócić uwagę na rolę Słowa Bożego w naszym życiu i wierze. Zachęcamy, razem z biskupami naszej Ojczyzny, do czytania Pisma Świętego; indywidualnie i w rodzinach, jako przygotowanie do niedzieli. Szczególnie dzisiaj w IV Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego.
  2. Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy do koszyków pod chórem.
  3. W środę uroczystość św. Katarzyny ze Sienny,  patronki Europy. To także Dzień Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkie ofiary stalinowskiego i faszystowskiego terroru.
  4. Od piątku  rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Nabożeństwo będzie w dni powszednie o godz. 18.30 — po Mszy Świętej, w piątek o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 15.30.
  5. Decyzją Księdza Biskupa pierwsze piątki zostają „zawieszone” i nie tracą ciągłości do czasu, gdy będzie możliwość spowiedzi w dużej grupie.
  6. Dzień 1 maja tradycyjnie w naszym sanktuarium jest dniem modlitwy o trzeźwość naszej Ojczyzny. W tym roku, z wiadomych względów, nie będzie pielgrzymki trzeźwościowej. Zachęcamy wszystkie róże do wspólnej modlitwy. (Przewodnicząca wyznacza określoną godzinę i członkowie róży w swoich domach o tej porze odmawiają różaniec). Wszyscy inni troszczący się o przyszłość Polski, mogą odmówić różaniec w tej intencji, w dowolnym terminie.
  7. W piątek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe i Eucharystia. Później zmiana bilecików straży Honorowej NSPJ. Ze względu na przepisy państwowe, prosimy, aby jedna osoba przyniosła kilka biletów – trzeba pozbierać wśród sąsiadów. Nadal nie będziemy odwiedzać chorych po domach.
  8. W sobotę uroczystość liturgiczna Matki Bożej Królowej Polski, przeniesiona ze względu na przepisy liturgiczne z niedzieli. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.
  9. Sobota to także Dzień Flagi Narodowej, prosimy wywiesić flagę na naszych domach.
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w polskim Kościele, Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ogłoszenie intencji modlitewnej na maj, bez zmiany tajemnic różańcowych. Wszystkich członków Żywego Różańca prosimy, aby nadal odmawiali te same tajemnice.