III Niedziela Adwentu - 13.12.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela Adwentu nazwana jest niedzielą radości – „Gaudete”. Adwentowa radość wypływa z oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa.
  2. Także dzisiaj wypada 39-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego. IPN wspólnie z biskupami zaprasza do uczczenia ofiar, poprzez zapalenie świecy w oknie (nawiązując do ówczesnej  sytuacji) o godz. 19.30 i modlitwy za Ojczyznę.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marta Lampart
    11.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
  4. Przypominamy, że Roraty są celebrowane codziennie o godz. 17.00.
  5. Jutro wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła.
  6. Od środy rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, po Mszy porannej.
  7. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17.00 Msza Święta.
  8. W tym roku z racji pandemii nie będzie tradycyjnej spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z dekanatu. Zachęcamy do skorzystania z zaplanowanych spowiedzi i nie odkładania jej na ostatnie dni przed świętami.
    W piątek  czasie adoracji zapraszamy mieszkańców Debrzy, Niedybrza, Pola, Ukrainy, Grabówki.
    w sobotę, będziemy spowiadać rano i po Mszy Świętej wieczornej  do 19.00. Zapraszamy mieszkańców Kielnarowej aż do „Centrum”.
  9. Kończy się akcja Caritas pt. „Torba Miłosierdzia”. Wszystkie dary prosimy składać do niedzieli. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  10. Wróciły od konserwatora zabytkowe dzwonki procesyjne. Bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, którzy sfinansowali ich renowację.
  11. Papież Franciszek ustanowił ten rok – Rokiem Św. Józefa. W specjalnym liście apostolskim zachęca do poznawać i czcić patrona Kościoła. W naszej parafii każdy 19-ty dzień miesiąca będzie dedykowany Św. Józefowi. Zapraszamy na sobotnią nowennę do Matki Bożej Łaskawej.
  12. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna – na remont kościoła.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 13 „d” – 17, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę od 8.00 prosimy rodziny z Chmielnika z nr 19 – 23.
  14. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Eleonora Krzywonos. Módlmy się o zbawienne jej duszy. Wieczny odpoczynek…