II Niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2020 r.

1. Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Maryja, będąca wzorem kobiecości, wspiera Was potrzebnymi łaskami.
  2. Dziś w drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną też „Niedzielą — Ad Gentes”, obchodzony jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ministranci zbierają ofiary do puszek jako pomoc dla polskich misjonarzy.
  3. Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale, adoracja krzyża  dla młodzieży, a w przyszłą niedzielę dla ojców i mężczyzn. Na Mszy Świętej o godz. 16.00 kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Św. Rity -  P. Krystyna Lampart
    11.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
  5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. We wtorek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, po Mszy Świętej wieczornej. Święty Józef jest patronem rodzin, ludzi pracy, patronem dobrej śmierci, więc ożywiajmy w sobie nabożeństwo ku czci św. Józefa.
  7. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych – rano i wieczorem. Młodzież z KSM-u w czasie wieczornej Drogi, przedstawi ją w formie  misterium. W tym dniu wypada 7-a rocznica wyboru papieża Franciszka, modlimy się w Jego intencji.
  8. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Eucharystia i Droga Krzyżowa.
  9. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza przedchrzcielna
    we czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  10. Chrzty w miesiącu kwietniu będą w Wielką Sobotę, Poniedziałek Wielkanocny oraz tradycyjnie w III niedzielę (czyli 11, 13 i 19 kwietnia).
  11. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Składka inwestycyjna, na remont kościoła.
  12. Caritas przysyła skarbonki wielkopostne — jałmużna wielkopostna; są wyłożone na stoliku pod chórem. Proszę zabrać jedną na rodzinę i w okresie postu – jak w ubiegłych latach — wrzucamy do nich z tego cośmy sobie odmówili. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przyniesiemy ich jako dar ofiarny na ofiarny na Mszę Świętej.
  13. Od przyszłej niedzieli Caritas rozprowadza baranki. Poprzez ten zakup wspieramy ubogich.
  14. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie przeżywała  od piątku swoje rekolekcje. Polecamy ich w modlitwie, aby dobrze wykorzystała „czas łaski”.
  15.  „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 371 „c”- 379, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 383– 387 „a”.
  16. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Lucyny Tereszkiewicz. Niech Pan przyjmie Ją do swego Królestwa. Wieczny odpoczynek…