I Niedziela Wielkiego Postu - 01.03.2020 r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na miesiąc marzec: „O Ducha nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników”. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  2. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30.
  3. Tegoroczna dekoracja wielkopostna przed ołtarzem przypomina nam że czas Wielkiego Postu to uświadomienie sobie swoich grzechów, nie tylko tych nazwanych przy ołtarzu, oraz wezwanie do nawrócenia, aby realizować słowa proroka Izajasza; „Rozerwij kajdany zła”. Dziękujemy S. Esterze za jej wykonanie.
  4. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu, jak w latach poprzednich, na Mszach wieczornych głosimy krótkie homilie.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Najświętszego Serca P. Jezusa -  P. Anna Szydełko
    11.15 różę Wszystkich Świętych – P. Stanisława Tereszkiewicz
  6. W środę będziemy obchodzić imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta.
  7. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej popołudniowej adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.
  8. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych (porannej
    i wieczornej).
  9. W piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiatkowe, Eucharystia i Droga Krzyżowa. Zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  10. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 17.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci.
  11. Dzieci przygotowujące się do I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej w sobotę na wieczornej Eucharystii otrzymają książeczki. Zapraszamy rodziny do udziału.
  12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Obecnie na świecie pracuje ponad 2 tys. misjonarzy z Polski – wspierajmy ich modlitwą i ofiarą. Modlitwą otoczmy także kobiety, w dniu ich świata.
  13. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30,  adoracja krzyża dla młodzieży.. Kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 366 „c”- 371 „b”, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 371 „c”– 379.
  15. W przyszłą niedzielę wielkopostny dzień skupienia dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w budynku Seminarium.
  16. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zdzisław Kulasa. Niech Pan przyjmie Go do swego Królestwa. Wieczny odpoczynek…