I Niedziela Adwent - 29.11.2020 r.

1. Rozpoczynamy dzsiejszą niedzielą nowy Rok Liturgiczny, który w Kościele w Polsce będzie przebiegał pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Na nieszporach wypominkowych rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia.
  2. Okres Adwentu to czas radosnego oczekiwania na przyjście do nas Jezusa, Zbawiciela świata. Zapraszamy na Roraty, szczególnie dzieci z lampionami, które są symbolem chrześcijańskiego czuwania – od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.
    W czasie Rorat, będą wygłaszane kazania, aby właściwie przygotować się do zbliżających świat. Zapraszamy do korzystania z tej formy przekazu Słowa Bożego dzięki transmisjom internetowym. Przed ołtarzem ustawiono tradycyjne adwentowe świece, które symbolizują gotowość przyjęcia Jezusa.
  3. Adwent to czas intensywnej pracy nad sobą, dlatego prosimy zobowiązania abstynenckie składać na kartkach do puszki z prośbami do Matki Bożej lub wysłać pocztą, na adres parafii.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej – P. Stanisława Kaplita
    11.15 różę MB Różańcowej – P. Bronisława Szyszka
  5. W poniedziałek Św. Andrzeja Apostoła.
  6. W tym tygodniu wypada I- czwartek, po Mszy Świętej wieczornej adoracja tzw. „Godzina Święta”.
  7. W I-y piątek miesiąca od godz. 16.00 adoracja w ciszy i możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta. Po niej zmiana bilecików straży Honorowej NSPJ.
  8. W sobotę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zapraszamy małżeństwa spodziewające się dziecka oraz pragnące wyprosić ten dar.
  9. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne. Jest to także Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na ten cel.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.15 poświęcenie opłatków. W tym roku nie będą roznoszone przez skarbników, ale będą do wzięcia w kościele na bocznych ołtarzach lub w zakrystii. Ofiary przeznaczamy, na remont kościoła. Prosimy pamiętać o sąsiadach i osobach starszych, które nie wychodzą z domów, aby im dostarczyć poświęcone opłatki.
  11. W tym roku dokonaliśmy remont kryp pod kościołem, gdzie znaleziono trumny, prawdopodobnie byłych proboszczów (wykonano wszystkie potrzebne prace budowlane i archeologiczne – trumny i szczątki są bardzo zniszczone). Wykonaliśmy specjalne tynki na zewnątrz kościoła. W miarę możliwości finansowych i otrzymanych dotacji.
  12. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać świece przywiezione przez Caritas. Duże po 12 zł, małe po 5 zł.
  13. W związku z pandemią, apelujemy aby zainteresować się sąsiadami i wzajemnie sobie pomagać.Pragniemy jak co roku pomóc potrzebującym w ramach akcji Caritas: „Torba Miłosierdzia”. Prosimy, aby ofiarowane ubogim produkty spożywczo – chemiczne składać w zakrystii.
  14. Dzisiaj w Rzeszowie odbywa się Marsz dla Życia i Rodziny. Ze względu na przepisy ma on inną formę – modlitwa w kościele pw. Św. Jadwigi (pomiędzy Mszami), przejazd do parku papieskiego i uderzenie w dzwon. Poświęcając go papież Franciszek powiedział : „Niech jego dźwięk budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie”.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 1 — 11, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 11 „b” – 13 „c”.
  16. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby; śp. Genowefa Nazimek i Eugeniusz Ślemp. Módlmy się o zbawienie ich dusz. Wieczny odpoczynek…