Chrzest Pański - 12.01.2020 r.

1. W dniu dzisiejszym wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, chcemy podziękować Dobremu Bogu za dar sakramentu Chrztu Świętego, dzięki któremu zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Dzisiaj kończy się okres Bożego Narodzenia, ale kolędy będziemy śpiewać tradycyjnie do M.B. Gromnicznej.
  2. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  3. Dziś także, po Mszy wieczornej -ok godz. 17.00 jasełka w wykonaniu KSM-u. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Św. Moniki – P. Emilia Murias
    11.15 różę Św. Barbary  -  P. Krystyna Dzierżak
  5. W czasie ferii, Msze Święte tylko rano o godz. 6.30, z wyjątkiem piątku i soboty, gdzie będzie także i wieczorem o godz. 17.00. Kancelaria czynna od poniedziałek, środę i czwartek po Mszy porannej; w piątek po Mszy wieczornej.
  6. Zakończyła się wizyta duszpasterska — kolęda w naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim parafianom za godne i miłe przyjęcie, za przysłowiową polską gościnność oraz za składane z tej okazji ofiary, które zostaną podzielone zgodnie z przepisami Synodu Diecezjalnego.
  7. Gdyby ktoś był nieobecny w domu w czasie wizyty duszpasterskiej, istnieje możliwość zaproszenia księdza na „kolędę” w tym tygodniu. Można tego dokonać w zakrystii.
  8. Od soboty rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych ważnych aspektach naszego chrześcijańskiego życia, jakim jest wzajemna solidarność i jedność.
  9. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Msza Święta.
  10. W przyszłą niedzielę uroczystość Św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona diecezji. Składka w przyszłą  niedzielę  - inwestycyjna na remont kościoła.
  11. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy  i katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy wieczornej.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 309- 318 „a”, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 319– 333.