Zesłanie Ducha Świętego - 09.06.2019 r.

1. Dziś dopełnienie tajemnicy paschalnej i przekazanie jej w życie i działanie Kościoła. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka dzisiejsza inwestycyjna na radio Via.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Rity – P. Krystyna Lampart
    11.15 różę Wszystkich Świętych – P. Stanisława Tereszkiewicz
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.15,  9.15 i  o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo czerwcowe.
  4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych w kościele lub odmawiania litanii w domach.
  5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via we wtorek, po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Kandydatów do bierzmowania (klasa VII) zapraszamy w środę na Mszę Świętą, nabożeństwo i  spotkanie formacyjne.
  7. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
  8. W czwartek wspomnienie Św. Antoniego, odpust w Budziwoju. Ksiądz Proboszcz i parafianie zapraszają na godz. 18.00. Jest to również dzień modlitwy za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.
  9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe do NSPJ, później Msza Święta.
  10. Wieczór uwielbienia prowadzony przez nasz zespół „Gratia” w piątek po Mszy Świętej. Zapraszamy do uczestnictwa.
  11. W przyszłą niedzielę chrzty na Mszy o godz. 9.15 (ze względu na prymicje). Zapisy i katecheza w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  12. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 11.15 ks. Rafał Wesołowski neoprezbiter, który u nas odbywał praktykę diakońską, odprawi Mszę Święta prymicyjną. Za udział można zyskać odpust cząstkowy. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  13. Najbliższa niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto nie dopełnił i nie dopełni tego obowiązku do niedzieli, dopuszcza się grzechu śmiertelnego.
  14. W przyszłą niedzielę pielgrzymka Domowego Kościoła diecezji rzeszowskiej. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp Jana Wątroby o godz. 16.00. Nie będzie nieszporów.
  15. W przyszłą niedzielę odpust w Tyczynie. Uroczysta Suma o godz. 12.00, Ks. Proboszcz i parafianie, serdecznie zapraszają.
  16. W związku ze zmianę terminu zakończenia roku szkolnego, intencje ze środy zostaną przeniesione na piątek. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.
  17. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 13 „d”- 17, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 19 – 23.
  18. Zapisy się na 42. Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę w katedrze w przyszłą niedzielę o Mszy Świętej o godz. 15.00.