XXVIII Niedziela zwykła - 13.10.2019 r.

1. Dziś przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańmy, chodźmy”. Z tej okazji są zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży. Dzisiaj także imieniny Ks. Biskupa Edwarda – polecamy Go w naszych modlitwach.
  2. Dzisiaj w Polsce wybory parlamentarne. Przypominamy, że głosowanie jest naszym moralnym obowiązkiem.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Bł. ks. J. Popiełuszki – P. Stanisław Tereszkiewicz
    11.15 różę Św. Franciszka – P. Józef Kwiatkowski
  4. We wtorek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa – Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia z jakiegokolwiek powodu. Będziemy polecać na różańcu rodziny, które utraciły dziecko. Po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu.
  5. Rodziców dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej (klasa III) zapraszamy w środę na spotkanie do Domu Parafialnego, po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W piątek Św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. . Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a później Msza Święta Zapraszamy wszystkich pracowników Służby Zdrowia z naszej parafii na modlitwę różańcową w ich intencji.
  7. W sobotę nowenna do świętych patronów diecezji.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.15 – chrzty. Katecheza dla rodziców i chrzestnych piątek po Mszy Świętej.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Składka na potrzeby misji będzie w ostatnią niedzielę października, a w najbliższą niedzielę składka inwestycyjna na remont kościoła. Tradycyjne liczenie wiernych. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13..00.
  10. Także w przyszłą niedzielę odpust w Błędowej Tyczyńskiej, z okazji Św. Jana Kantego. Uroczysta Suma o godz. 11.00 — Ks. Proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają.
  11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o wspólną troskę o nasz cmentarz parafialny. Prosimy, aby trawę, wieńce składać tylko w odpowiednim miejscu (bez reklamówek). Do stojących kontenerów wrzucamy tylko plastik i szkło. Prosimy o zadbanie o groby zapomniane i opuszczone. Ponawiamy serdeczną prośbę o zabieranie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię. Wygląd cmentarza jest wizytówką parafii.
  12. W kościele Świętym, bardzo starą formą pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym są „wypominki”. Na ołtarzach są wyłożone kartki zaduszkowe, które czytelnie wypełniamy i składamy w zakrystii, albo na tacę w kopercie.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 175- 183, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 184 – 194.
  14. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Bielskiej. Módlmy się o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek…