XXIV Niedziela zwykła - 15.09.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, jak słyszeliśmy w liście, rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz”.  Zachęcamy do modlitwy za młodzież w rozeznaniu  życiowego powołania. Składka dzisiejsza inwestycyjna na remont kościoła.
  2. Zakończyliśmy drugi etap prac przy naszej świątyni. Odkopaliśmy fundamenty, które zostały osuszone, a następnie zaizolowane pionowo i ocieplone. Wykonano cały system drenażu. Skute tynki muszą, zgodnie z zaleceniem konserwatora, czekać do przyszłego roku, aby mury się naturalnie osuszyły. W środku wykonano izolacje poziome starych filarów.
    (kiedyś były to mury zewnętrzne). Okazało się, że przy murach nie było żadnego systemu drenarskiego, a rury żeliwne, które miały odprowadzać wodę z rynien przegniły, wskutek czego cała spływała pod fundamenty i mury.
  3. W maju dokonano także oczyszczenia obicia miedziowego drzwi głównych. A przy końcu sierpnia, po pewnym okresie przeznaczonym na utlenienie, zabezpieczono je odpowiednimi środkami. Inwestycja została w całości spłacona.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Michała Archanioła – P. Tadeusz Majewski
    11.15 różę Św. Bartłomieja – P. Józef Ziaja
  5. We wtorek 80 rocznica napaści Sowietów na Polskę w czasie II wojny światowej. Modlimy się za ofiary Katynia i łagrów oraz za wywiezionych na Syberię.
  6. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritas we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  7. Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o godz. 17.00. Zapraszamy chłopców pragnących służyć Bogu.
  8. W środę Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę Świętą podczas której nastąpi liturgiczne przyjęcie kandydatów. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami.
  9. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej zapraszamy na Mszę Święta we czwartek o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie organizacyjne.
  10. We czwartek nowenna do świętych patronów diecezji.
  11. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.
  12. Wieczór uwielbienia prowadzony przez nasz zespół „Gratia” w piątek po Mszy Świętej. Zapraszamy do uczestnictwa.
  13. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka z parafii pw. J. S. Pelczara z Rzeszowa. Prosimy zostawić miejsca dla pielgrzymów w nawie głównej, na Mszy o godz. 11.15. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  14. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć  katolickie radio „Via”.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 150- 155, za posprzątanie kościoła, placu oraz za ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 156 – 159.”b”.  Kwiaty ofiarują nowożeńcy.