XXI Niedziela zwykła - 24.08.2019 r.

1. Składka dzisiejsza na kostkę na cmentarzu.
  2. Decyzją Przełożonych odeszli z naszej wspólnoty Ks. Krzysztof Szot do parafii Rzeszów — Św. J.S. Pelczara, a S. Dolores  na urlop okolicznościowy. Dziękujemy im za ofiarną posługę i zapewniamy o modlitwie. Do naszej parafii zostali skierowani jako wikariusze: Ks. Tomasz Gałuszka i Ks. Tomasz Wójcik oraz S. Estera, jako katechetka. Witając Ich w naszej wspólnocie parafialnej, życzmy wszelki Bożych łask i opieki Pani Łaskawej.
  3. Dzisiaj także w rzeszowskiej katedrze Diecezjalne Dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jana Wątroby.
  4. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie dożynek parafialnych
    i odpustu Św. Bartłomieja. Dziękujemy za piękne wieńce dożynkowe i obecność Panom i Paniom w strojach ludowych, chórowi i Straży MB oraz niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom z Komunii i Rocznicy, sypiającym kwiatki i chłopcom z dzwonkami oraz służbie liturgicznej i KSM-owi.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy
    9.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marta Lampart
    11.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
  6. Msze Święte w tym tygodniu tylko rano, w piątek i sobotę także wieczorem. Kancelaria czynna jak przez całe wakacje.
  7. Jutro uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, naszej Pani i Królowej. Zawierzamy Jej nasze życie, parafię i Ojczyznę.
  8. W liturgii, w tym tygodniu wspominamy:
    wtorek – Św. Moniki
    środa – Św. Augustyna
    czwartek – męczeństwo Św. Jana Chrzciciela
  9.  W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 Msza Święta.
  10. W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnych zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek. Jest to spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
  11. Zapraszamy scholę na spotkanie w środę o godz. 16.30 do salki parafialnej.
  12. W sobotę serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.00.
  13. W niedzielę wypada 80-a rocznica wybuchu II-ej wojny światowej. Modlimy się za Ojczyznę oraz tych, którzy oddali życie w walce o wolność i pokój na świecie.
  14. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
  15. Przypominamy, że rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży oraz przedszkolaków będzie 02.09 tj. poniedziałek.
  16. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii. Proszę podać PESEL do ubezpieczenia, kto jeszcze tego nie zrobił. Przypominamy, że wyjazd w niedzielę o godz. 3.20 z parkingu przed Rozlewnią, następnie przed młynem i ok. 3.30 z parkingu kościołem.
  17. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 109- 121 „c”, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 122 – 136.
  18. W tym roku jest organizowane ogólnopolskie spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września br. we Włocławku. Nasz dekanat organizuje wyjazd na to spotkanie, zapraszamy do udziału. Wyjazd o 2.00 w nocy spod kościoła w Budziwoju, koszt 100 zł (transport, ubezpieczenie, parkingi), zabieramy ze sobą suchy prowiant i napoje, konieczne jest składane krzesełko, powrót w niedzielę nad ranem, zapisy w parafii Budziwój Zobacz: https://www.polskapodkrzyzem.pl/.
  19. W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Krzysztof Witwicki. Módlmy się o zbawienia jego duszy. Wieczny odpoczynek…