XX Niedziela zwykła - 18.08.2019 r.

1. Dzisiejsza składka inwestycyjna — na remont kościoła.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Bł. Karoliny Kózka  – P. Stanisława Szczepańska
    11.15 różę Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – P. Bernadety Chmiel
    W dniu odpustu zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.
  3. W tym tygodniu Msze Święte rano; w piątek i sobotę także i wieczorem. Kancelaria czynna, jak w czasie wakacji.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy
    wtorek – św. Bernarda, doktora Kościoła
    środa – Św. Piusa X, papieża
    czwartek – NMP Królowej
    piątek – Bł. Władysława Findysza, męczennika komunizmu
  5. W poniedziałek nowenna do świętych patronów diecezji, we czwartek do Św. Jana Pawła  II, a w piątek po Mszy porannej do Św. O. Pio.
  6. Spowiedź przed odpustem, w piątek od godz. 17.00, przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych z kazaniem w Sanktuarium i procesja na cmentarz. Bardzo prosimy uporządkować groby na cmentarzu, zadbać także o groby zapomniane.
  7. W sobotę odpust ku czci Św. Bartłomieja, patrona naszego kościoła parafialnego. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Na Sumę o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie ks. Jacek Szczęch, profesor WSD, zapraszamy: Straż Matki Bożej, Panie do niesienia obrazów, mężczyzn do chorągwi, ministrantów, chór, dzieci do sypania kwiatów, dzieci z Komunii i Rocznicy w albach. Na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie wieńców dożynkowych.
  8. Odpust to darowanie kar za grzechy. Warunkiem tej łaski jest  odpuszczenie grzechów w sakramencie pokuty. Możemy zyskać odpust i ofiarować za siebie lub zmarłych. Prosimy dzieci i młodzież do spowiedzi w piątek, wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny.
  9. Porządkując cmentarz, bardzo prosimy, aby trawy i zeschnięte wieńce wrzucać w wyznaczone i ogrodzone miejsce (tj. za tujami, przy nowym chodniku). Nie wolno wkładać tam plastików, których miejsce jest w śmietniku. Bardzo prosimy, aby też śmieci wkładać do kontenerów, a nie wrzucać byle gdzie.  Troska o cmentarz, to sprawa nas wszystkich.
  10. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
  11. W przyszłą niedzielę, u nas, składka na kostkę na cmentarzu, jak o tym już informowaliśmy. Oprócz głównej alejki wykonaliśmy kilka bocznych, aby łatwiej było przemieszczać się po cmentarzu. Zachęcamy do ofiarności na ten cel.
  12. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej diecezjalne dziękczynienia za dar chleba. Rozpoczęcie o godz. 11.00, uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem Bpa Jana Wątroby.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 100- 108, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium. W piątek prosimy rodziny z Chmielnika z nr 109 – 121 „c”.
  14. Sklepik z dewocjonaliami czynny w dniu odpustu.
  15. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki. Wyjazd 01.09 (niedziela) o godz. 3.30. Zapisy w zakrystii. Proszę podać PESEL do ubezpieczenia.
  16. W piątek w Nowym Żmigrodzie uroczystości diecezjalne ku czci Bł. Władysława Findysza  od godz. 11.00.
  17. W najbliższy piątek, 23 sierpnia, będziemy obchodzić Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  18. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Adama Kłoskowicza. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…