XVII Niedziela zwykła - 28.07.2019 r.

1. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas
    11.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz.
  2. Rozpoczęliśmy prace przy osuszaniu fundamentów kościoła. Od strony południowej pojawiły się wykopy. Prosimy o zachowanie ostrożności.
  3. Jutro w Miejscu Piastowym – Dzień Modlitw o Trzeźwość Ojczyzny. Łączymy się z tą modlitwą Kościoła przez Radio Maryja i telewizję „Trwam”. Rozpoczęcie pielgrzymki autokarowej na parkingu przy kościele o godz. 16.00. Prosimy o uzupełnienie PESEL, kto tego jeszcze nie zrobił. Są też jeszcze wolne miejsca, zapraszamy do uczestnictwa.
  4. Msze Święta w tygodniu w sanktuarium tylko rano o godz. 6.30, w czwartek, piątek i sobotę dodatkowo o godz. 18.00.
  5. Miesiąc sierpień przeżywamy w naszej Ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości. Podejmijmy dobrowolny dar z abstynencji z motywów religijnych, wychowawczych, czy patriotycznych, jak słyszeliśmy w liście pasterskim. Swoje postanowienia można wrzucać na karteczkach do skrzynki na Nowennę do MB Łaskawej.
  6. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.
  7. W I-y piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta oraz zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  8. W tym dniu można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami.
  9. W sobotę serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Po nowennie, procesja z kopią cudownego obrazu, wokół kościoła. Zapraszamy także — dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 z klasy III i VIII – które w przyszłym roku przyjmą sakramenty bierzmowania i Eucharystii.
  10. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i Komunii wynagradzającej w I-y piątek i sobotę miesiąca.
  11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
  12. Prośba Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej. W związku z brakiem ubezwłasnowolnienia ks. Edwarda Stochli, prosimy nie podwozić Go do „Rzymu”, gdyż takie działania podejmuje samodzielnie, narażając innych na odpowiedzialność. My ze swej strony, w miarę możliwości, staramy się Mu usłużyć, ale często o tym nie pamięta.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 73- 86, za posprzątanie kościoła, placu, oraz za ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 86 „a” – 92.
  14. We czwartek przypada też 75-a rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie bohaterach, którzy zginęli za Ojczyznę.
  15. W  niedzielę uroczystą Eucharystią o godz. 6.30 przed rzeszowską Farą rozpocznie się 42 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszych modlitwach pamiętajmy o pątnikach, szczególnie tych, pochodzących z naszej parafii.