XVI Niedziela zwykła - 21.07.2019 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani, nieśmy Chrystusa”.  Po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji Św. Krzysztofa. Zbieramy ofiary do puszek na pojazdy dla polskich misjonarzy. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe, a w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Anny – P. Helena Sitarz
    11.15 różę MB Wspomożenia Wiernych – P. Alicja Szczepanik
  3. W liturgii Kościoła będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia:
    poniedziałek – Św. Marii Magdaleny
    wtorek – Św. Brygidy patronki Europy
    środa – Św. Kingi
    czwartek – Św. Jakuba Apostoła
    piątek – Św. Joachima i Anny
  4. W poniedziałek nowenna do św. Jana Pawła II, a we wtorek do O. Pio.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 — Msza Święta.
  6. Przypominamy, że w przyszły poniedziałek tj. 29 lipca, w Miejscu Piastowym  — XV Dzień Modlitw o Trzeźwość Ojczyzny, gdzie udamy się z pielgrzymką autokarową z parafii. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 16.00. Prosimy zapisywać się w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę z Grupy św. Kazimierza w katedrze. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 15.00.
  8. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 52- 58 „b”, za posprzątanie kościoła, placu, oraz za ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 73 – 86. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.
  9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Wiatr. Modlimy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek…