XV Niedziela zwykła - 14.07.2019 r.

1. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe, a w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja
    11.15 różę MB Królowej Korony Polskiej – P. Stanisława Szczepańska

1. Przypominamy, że w okresie wakacji, Msze Święte w sanktuarium tylko rano, z wyjątkiem piątku i soboty, gdzie będzie także i wieczorem. Kancelaria czynna podczas wakacji: w poniedziałek, środa i  czwartek po Mszy porannej; w piątek po Mszy wieczornej.
  2. W liturgii, we wtorek wspomnienie MB z góry Karmel.
  3. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nowenna do świętych patronów diecezji i Msza Święta.
  4. W sobotę 6-ta rocznica ingresu do katedry ks. Bpa Jana, modlimy się za naszego Pasterza i diecezję.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów, a ministranci będą zbierać ofiary do puszek — na środki transportu dla misjonarzy.
  6. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Składka w przyszłą niedzielę inwestycyjna – na remont kościoła.
  7. Parafia pilnie poszukuje gospodyni, w związku z odejściem P. Haliny z powodów zdrowotnych. Bliższe informacje w zakrystii lub kancelarii.
  8. Powiatowy Zarząd Dróg, po konsultacji z Komendą Policji, postawił wymagania odnośnie zmiany organizacji ruchu wokół kościoła. Pojawią się nowe znaki, prosimy o ich respektowanie.
  9.  W związku z licznymi pytaniami odnośnie Mszy pogrzebowych, informujemy, że odprawiamy tylko zamówione Msze od najbliższej rodziny, pozostałe przekazujemy kapłanom pracującym po za parafiami np. misjach (nawet Msze gregoriańskie, jeśli tylko jest taka wola rodziny) — ogłaszając tylko „poza parafią”. Wynika to, z mniejszej ilości kapłanów (tylko trzech, a nie pięciu), dlatego też czas oczekiwania jest stosunkowo długi. Dla człowieka wiary, nie jest ważne jaki kapłan i gdzie odprawi daną Mszę.
  10. W ostatni poniedziałek lipca tj. 29.07 w Miejscu Piastowym  XV Dzień Modlitw o Trzeźwość Ojczyzny. Udamy się z pielgrzymką autokarową z parafii. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 16.00. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Do ubezpieczenia proszę podać Pesel.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 43 „c”- 51, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 52 – 58 „b”.

1. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimierz Flak. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…