XIII Niedziela zwykła - 30.06.2019 r.

1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.15 jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Czesława Oczosia. Za udział można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiaj o godz. 15.30 ostatnie w tym roku nabożeństwo do NSPJ.
  3. Jutro rozpoczyna się miesiąc lipiec, który w tradycji Kościoła poświęcony jest czci Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do modlitwy słowami litanii, podczas indywidualnych modlitw.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Andrzeja Boboli – P. Janina Zawiło
    11.15 różę Narodzenia NMP – P. Stanisława Oczoś
  5. W okresie wakacji, Msze Święte w sanktuarium tylko rano, z wyjątkiem piątku i soboty, gdzie będą także i wieczorem. Kancelaria czynna podczas wakacji: w poniedziałek środa i czwartek po Mszy porannej, piątek po Mszy wieczornej. W tym tygodniu Msza wieczorem dodatkowo w czwartek.
  6. W tym tygodniu I-y czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.
  7. W I-y piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu  i spowiedź.  O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta. Później wymiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.
  8. W I-ą sobotę procesja z kopią Obrazu Matki Bożej Łaskawej i zawierzenie poszczególnych stanów. Zapraszamy małżeństwa pragnące posiadać dzieci i te, które oczekują na potomstwo. Zapraszamy także dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 z klasy III i VIII – które w przyszłym roku przyjmą sakramenty bierzmowania i Eucharystii.
  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 33- 43, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium.  Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 58”c” – 72 „a” (zmiana ze względu na ślub). Kwiaty ofiarują nowożeńcy.
  11. Ruch Apostolstwa Młodzieży diecezji rzeszowskiej zapraszam młodzież maturalna, studiującą lub pracującą na rekolekcje połączone z wypoczynkiem na Roztoczu w dniach 15-22 lipca. Szczegóły na stronie internetowej lub u ks. Krzysztofa w zakrystii. Zapisy do przyszłej niedzieli.
  12. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Adela Kwoka i Stanisław Ciura. Módlmy się o zbawienie ich dusz. Wieczny odpoczynek…