XII Niedziela zwykła - 23.06.2019 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy Świętej o godz. 9.15; o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe. Składka na biedne kościoły w diecezji.
  2. Wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, Panom ze Straży Matki Bożej, chórowi, orkiestrze, służbie liturgicznej, Paniom niosących feretrony, Panom niosącym chorągwie, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do przepięknego przebiegu nabożeństwa jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Zachęcamy do uczestniczenia w procesjach Eucharystycznych podczas oktawy Bożego Ciała. To zaproszenie kierujemy do dzieci – szczególnie z klasy III i IV, młodzieży i dorosłych.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. O. Pio – P. Magdalena Domagalska
    11.15 różę MB Wniebowziętej – P. Maria Pietras
  5. W poniedziałek w liturgii — narodzenie Św. Jana Chrzciciela.
  6. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków, ziół i błogosławieństwo dzieci, po Mszy wieczornej.
  7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Członkowie Straży Honorowej NSPJ w tym dniu, mają możliwość zyskania odpustu zupełnego.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00 i okazja do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe, później Msza Święta. Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć czas wakacji.
  9. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15 i 18.00. Składka przeznaczona na Stolicę Apostolską tzw. „Świętopietrze”.
  10. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych. Na Mszy Świętej o godz. 11.15 ks. Czesław Oczoś, michalita — nasz „krajan”, odprawi Mszę Święta dziękczynną w 50-lecie święceń kapłańskich. Za udział można zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do udziału i do modlitwy za dostojnego Jubilata.
  11. Rozpoczęły się wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus. Pamiętajmy, że  wakacje nie są czasem wolnym od Boga i Jego przykazań.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 25- 32, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium.  W sobotę od godz. 10.15 prosimy rodziny z Chmielnika z nr 33 – 43.
  13. W łączności ze wszystkimi katolikami w Polsce dokonajmy publicznego aktu przebłagania Pana Boga, za popełnione w ostatnim czasie akty bluźnierstwa, świętokradztwa i ataki nienawiści wobec wierzących. Módlmy się śpiewając; „Święty Boże!”.