Wniebowstąpienie Pańskie - 02.06.2019 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. U nas, dodatkowa Msza dla dzieci o godz. 13.00.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na czerwiec: „Wynagradzająca NSPJ za grzechy parafii i świata”. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Ofiarami do puszek wspieramy powodzian.
  3. Dzisiaj także przypada 40-a rocznica I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny i 28-a rocznica Jego pobytu w Rzeszowie.
  4. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego połączona z nabożeństwami czerwcowymi. Zachęcamy do udziału.
  5.  „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę NSPJ – P. Anna Szydełko
    11.15 różę P. Jezusa Miłosiernego – P. Anna Kmiotek
  6. Spotkanie młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, w czwartek po Mszy Św. wieczornej.
  7. W tym tygodniu wypada I-y piątek miesiąca. Po godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; w tym czasie spowiedź. O godz. 18.00  nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy Świętej zmiana bilecików straży honorowej NSPJ.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwane w polskiej tradycji – Zielone Święta. Za odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu….” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka na radio Via.
  9. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 11 „b”-13 „c”, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 13 „d” – 17.
  10. W sobotę święcenia kapłańskie w katerze rzeszowskiej o godz. 10.00, w tym diakona Rfała. Polecajmy kandydatów do święceń naszej modlitwie.
  11. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności, z naszej parafialnej wspólnoty śp. Czesława Bazan — polecajmy ją we wspólnej modlitwie. Wieczny odpoczynek…