VIII Niedziela zwykła - 03.03.2019 r.

1. Dziś w całej Polsce rozpoczyna się 52 Tydzień Trzeźwości pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem wolności”. Tradycyjnie do puszki z prośbami do Matki Bożej można składać na karteczkach ze swoimi postanowieniami trzeźwościowymi.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc marzec: „Za naród polski, aby wierny Jasnogórskim ślubom, pielęgnował cnotę trzeźwości”. Składka na Seminarium Duchowne w  Rzeszowie.
  3. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej, jak było to zapowiadane,  Słowo Boże głosi ks. Zbigniew Beskur z Nikopolu na Ukrainie, którego serdecznie witamy. Ofiarami do puszek wspieramy tę misyjną działalność Kościoła.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Wspomożenie Wiernych– P. Alicja Szczepanik
    11.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz
  5. Jutro świętego Kazimierza, imieniny Księdza Biskupa seniora, modlimy się w Jego intencji.
  6. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Dzieci będą otrzymywały specjalne naklejki za udział w tych nabożeństwach.
  7. W Środę Popielcową Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 9.15 i o godz. 17.00. Można także pobrać popiół dla nieobecnych, jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
  8. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Nie ma w tym dniu dyspensy. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i łaskę dobrego przeżycia rekolekcji, które w naszej parafii będą w dniach 05 — 09 kwietnia br.
  9. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami. Z wyjątkiem IV Niedzieli — niedzieli radości.
  10. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej popołudniowej adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.
  11. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych (porannej i wieczornej).
  12. W piątek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 17.00. Później Eucharystia i Droga Krzyżowa.
  13. W najbliższy piątek (8.03) modlimy się w intencji kobiet z racji ich święta.
  14. Także w najbliższy piątek rozpoczną się rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Prosimy rodziców o dopilnowanie uczestnictwa.
  15. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30, adoracja krzyża  dla matek i niewiast oraz rozpoczęcie nowenny do Św. Józefa.
  16. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do włączenia się w akcję Zdrapka Wielkopostna. Począwszy od Środy Popielcowej, aż do Poniedziałku Wielkanocnego, pod każdym dniem na kalendarzu czekają różne zadania. Dotyczą one tematyki związanej z Wielkim Postem. Zdrapki będzie można nabyć już od najbliższej niedzieli.
  17. W piątek w Rzeszowie Droga Krzyżowa ulicami miasta o godz. 18.00. Rozpoczęcie spod krzyża koło zamku.
  18. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 742 – 748 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 749 – 755 „e”.